Gamta – knyga, kurią reikia perskaityti ir suprasti teisingai.
M. NALBANDLANAS

     Rugsėjo 3-iąją šios minties vedini P-4 klasių mokiniai su mokytojomis Laimute Lazdauskiene, Irena Matuzevičiene ir Laima Palioniene lankėsi Panevėžio Gamtos mokykloje. Daug mūsų mokinukų širdelėse švelnumo – jie džiaugėsi kiekvienu pamatytu gyvūnėliu, kiekvieną norėjo paliesti, paglostyti, palesinti, pamaitinti… Daug sužinojo. Ar gali būti geresnė pasaulio pažinimo pamoka?..

Rugsėjo I, II savaitę ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su auklėtoja A. Sviderskiene ir surdopedagoge P. Stančauskiene dalyvavo projekte ,,Žaidimų laukas.‘‘Tai Kelmės PPT ir l./d. ,,Kulverstukas‘‘orgnizuojamo tęstinio projekto ,,Žaidimai moko‘‘ dalis.

Iš pasiūlytų dvylikos veiklų buvo pasirinktos keturios. Mažieji kepė smėlio keksiukus, vėrė vėrinėlius iš gamtinės medžiagos, iš modelino minkė ir formavo pelėdžiukus, kuriuos tvirtino prie seno beržo kamieno, vasaros įspūdžius piešė ant plėvelės, ištemptos tarp medžių. Foto ir trumpi veiklų komentarai buvo talpinami uždaroje fb grupėje ,,Žaidimų laukas.’’

 Rugsėjo 10 d. PKNPM mokiniai: Saulė Serafinaitė 10 kl., Viktorija Kamarauskaitė 10 kl., Deividas Raščius 10 kl., Sonata Grincevičiūtė 8 kl., Justina Čiplytė 7 kl., Rusnė Morkūnaitė 7 kl., Marijus Vinciūnas 8 kl., Žygimantas Vaiciekauskas 9 kl. dalyvavo Respublikiniame kūrybinių darbų plenere po atviru dangumi „Gamtos spalvos” ir kūrė floristinį kilimą prie lopšelio – darželio „Puriena”. Už atliktą  kūrybinį darbą, suformuotą kilimą „Geometrinės figūros” apdovanoti Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko padėka, nominuoti „Paslaptingiausio kilimo” nominacija, Panevėžio „Šaltinio” progimnazijos specialiu prizu ir padėka. Mokinius paskatino plenere dalyvauti ir pagelbėjo formuojant kilimą fizinio ugdymo mokytoja metodininkė Vijoleta Vanagienė.

Rugsėjo 11 d. PKNPM mažieji – parengiamosios – ketvirtos klasių mokinukai su savo mokytojomis Irena Matuzevičiene, Laima Palioniene ir LaimuteLazdauskiene, lankėsi Anykščiuose. Aplankė antrąjį pagal dydį Lietuvoje riedulį – Puntuką. Po to – praėjo 2015 m. vasarą atidaryto pirmojo  Baltijos šalyse ir pirmojo Rytų Europoje Medžių lajų taku, pramogavo apverstame name, kelionės pabaigoje aplankė medinę gynybinę Vorutos  pilį ant Šeimyniškėlių  piliakalnio. Ten  sužinojo apie senovės lietuvių papročius, gyvenseną, drabužius bei papuošalus, susipažino su kario apranga ir ginkluote, išmėgino rankos taiklumą, mėtant akstį, išbandė pilies karybos meną: šaudė į taikinį iš lanko, kovėsi kardais.