Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla birželio mėnesio antrą savaitę organizavo vaikų vasaros poilsio projektų vaikų socializacijos programos stovyklą ,,Atraskime save kartu-3″. Stovykloje dalyvavo 20 stovyklautojų iš mažųjų – ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės ir P – 4 klasių mokiniai. Stovyklautojams veiklas vedė pedagogų komanda, kurią sudarė: Asta Sviderskienė, Laimutė Lazdauskienė, Gita Gižienė, Palmira Stančauskienė, Lijana Čiplienė, Vilius Glušokas, Rima Lavickienė, Edita Kazlauskienė ir Jurga Kulišauskaitė. Mokytojams ir specialistams talkino mokytojų padėjėjai. Vaikams vyko kūrybinis – meninis užimtumas: kūrybinės, turistinės, sportinės užduotys, įvairūs žaidimai, gestų kalbos pamokėlės. Užsiėmimų metu vaikai mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo, pasitikėjimo savimi ir atsakomybės už savo veiksmus, ugdė teigiamus socialinius įgūdžius, įgijo žinių apie save ir emocijas, plėtė savo bendravimą ir bendradarbiavimą draugų ir bendraamžių tarpe, išmoko naujų technikų. 

Pirmąją stovyklos dieną, kuri buvo pavadinta „Pasakų diena“, vyko įvairūs užsiėmimai pasakų tema: pasakų skaitymas, peržiūra, vaidinimas, pasakų personažų kūrimas, įvairūs žaidimai. Antrąją dieną stovyklautojai keliavo į Panevėžio moksleivių namus, kur vyko mokiniams kūrybinės dirbtuvės, o grįžus į mokyklą vyko emocijų popietė ,,Spalvų vaivorykštė“. Buvo sukurtas emocijų namelis, kuriame gyveno linksmi žmogeliukai. Trečiąją stovyklos sveikatos ir sporto dieną stovyklautojai lankėsi Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre. Ten buvo organizuotas užsiėmimas „Drauge“. Visi stovyklautojai kartu žaidė ir atliko kūrybines užduotis. Vėliau nukeliavo į Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnaziją, kur vyko vaikams graikų – romėnų imtynių trenerio Mariaus Baranausko užsiėmimas. Užsiėmimo metu kartu dalyvavo ir trenerio ugdytiniai. Ketvirtąją stovyklos dieną, turistinės dienos metu visi dalyviai keliavo į Krekenavos regioninį parką bei Pašilių stumbryną. Išvykoje vyko užsiėmimas „Pojūčiai gamtoje“. Na, o paskutiniąją – spalvų ir draugystės dieną, vaikai buvo išvykę į Panevėžio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Grįžus mokykloje vyko draugiškos vandens varžybos bei įvairūs žaidimai. Mokiniams stovyklos metu vyko lietuvių gestų kalbos pamokėlės. Paskutinės dienos pabaigoje stovyklautojai dalinosi savo teigiamomis emocijomis ir sukurtais darbeliais, gražinosi tatuiruotėmis.

Stovyklos metu vaikams buvo suteikta galimybė daug pamatyti, sužinoti, praplėstį savo žinias, tobulinti bendravimo įgūdžius ir įgyti pasitikėjimo savimi, draugaujant ir bendraujant su kitais vaikais, o svarbiausia – labai smagiai praleisti laiką.

Socialinė pedagogė metodininkė Edita Kazlauskienė