Lapkričio 1-ąją savaitę Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM) vienu džiugiausių įvykių būtų galima įvardinti modernios žaidimų aikštelės įsigijimą. Tuo momentu, kai į mokyklos teritoriją buvo atgabentas šis „džiaugsmas”, mokytojams kelioms minutėms teko net nutraukti pamokas, nes mokiniai, išvydę, kad jų ilgus metus laukta svajonė tapo realybe, bėgo prie langų, šokinėjo, plojo rankomis, visaip stengėsi išreikšti džiugias emocijas. Vos tik sulaukę pertraukos – mažieji kūlvirsčiais dūmė laukan, norėdami palaipioti, išbandyti kalnelio nuolydį.

Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, mokykla daug dėmesio skiria sveikai gyvensenai. Norint, kad vaikai judėtų linksmai, patirtų kuo daugiau teigiamų emocijų, jau seniai buvo planuojama įsigyti modernią žaidimų aikštelę. Deja, iš turimų lėšų nebuvo galima sau leisti tokio pirkinio. „Visada domimės naujovėmis, kurios yra siūlomos švietimo įstaigoms. Šiais metais dėmesį patraukė Vilkaviškio rajone veikiančios UAB „Simedva”, kuri užsiima klasikinių ir modernių medžio gaminių, vaikų žaidimų aikštelių, namelių, bokštelių gamyba pasiūlymas. Pateikus bendrovės vadovybei prašymą suteikti paramą, kad mokykla galėtų įsigyti vaikų taip trokštamą žaidimų aikštelę, sulaukėme teigiamo atsakymo,” – džiaugėsi mokyklos direktorė. Anot jos, nors į tokio pobūdžio įmones Panevėžio rajone, buvo kreiptąsi ne kartą, tačiau labai nustebino ir, be abejo, nudžiugino, kad teigiamo atsakymo sulaukta iš Vilkaviškio rajone veikiančios bendrovės.

Mokykla už modernią žaidimų aikštelę galėjo bendrovei pervesti tik nedidelę pinigų sumą, likusią, t. y. didžiąją dalį sumos UAB „Simedva” kompensavo iš savo lėšų. Negana to, bendrovės vadovybė pasirūpino, kad ši aikštelė būtų atvežta ir sumontuota mokyklos teritorijoje.

Kadangi tai vaikams – neeilinis įvykis, po keletos dienų buvo surengtas iškilmingas aikštelės atidarymas. Į šventę mažieji su mokyklos administracija, mokytojais, auklėtojais ir kitais specialistais atėjo nešini spalvingais balionais bei plakatais, išreiškiančiais nuoširdų „Ačiū“ aikštelės rėmėjams.

„Didžiąją dalį mokyklos mokinių sudaro ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, todėl iškilmingas aikštelės atidarymo momentas – juostelės perkirpimas buvo patikėtas ketverių metukų Anelai Orentaitei ir šešiamečiui Tomukui Kuosai. Tiesiog neįtikėtina, kad net iš Vilkaviškio rajono atsirado geri žmonės, norintys padėti klausos negalią turintiems vaikams. Labai džiugu, kad mažieji turės galimybę kuo daugiau judėti, džiaugtis, patirti teigiamų emocijų,“ – pažymėjo mokyklos vadovė.

Lame LAPĖNIENĖ