Podiumas, rampų šviesos, madingi rūbai, fotografų dėmesys – šiandien turbūt nėra mergaitės, kuri bent jau svajonėse nenorėtų būti modeliu. Tačiau mados pasaulyje pirmuosius laurus skinanti Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos moksleivė Evelina Žlibinaitė tvirtino, kad niekada nebūtų tuo susidomėjusi, jei ne jos ydinga laikysena ir močiutės paskatinimas nueiti į modelių agentūrą.

Dėl sveikatos problemų prieš pusantrų metų pradėjusi lankyti agentūrą, Evelina, kaip modelis, atstovavo Lietuvą – pirmiausia Lietuvoje ir Latvijoje, o dabar ir Kinijoje, kur sulaukė šios srities žinovų pripažinimo.
„Mėgaujuosi ta veikla, esu savimi, žmonės turbūt jaučia tą nuoširdumą, todėl ir būnu pastebėta,“ – sakė mergina. Ji neslėpė, jog norint ko nors išmokti ir pasiekti, reikia įdėti labai daug darbo. Anot jos, tik sudėjusi tai, ką turi „nuo Dievo“ ir dideles savo pastangas, ji sulaukė įvertinimo.

Pasak Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) direktorės Danutės Kriščiūnienės, susitikimas su modeliu Evelina Žlibinaite buvo surengtas neatsitiktinai. Jau ketvirti metai mokykla vykdo sveikos gyvensenos ugdymo programą bei projektą „Siekiu būti kaip jie“. „Atrodo, kuo siejasi sveikos gyvensenos ugdymo programa ir modelio karjera? Tačiau norėjome, kad mūsų mokiniai ne iš vadovėlio, bet akivaizdžiai išgirstų, kiek reikia pastangų ir darbo įdėti, norint ištaisyti netaisyklingą laikyseną bei pasiekti norimų rezultatų,“ – sakė direktorė.

Susitikimo metu mokinius labiausiai domino, kaip Evelina Žlibinaitė buvo pakviesta į Kinijoje, Šenženo mieste vykusį tarptautinį konkursą. Mergina pasakojo, jog norint dalyvauti konkurse, reikėjo atitikti keletą reikalavimų: būti ne žemesnei, kaip 174 centimetrų ūgio ir ne jaunesnei, kaip 17 metų, turėti patirties modelio darbe ir būti įvertintai trimis nominacijomis per vienerius metus. Evelina buvo pakviesta, nes atitiko visus šiuos reikalavimus.

Ji prisipažino, jog kelionė į tolimą šalį, kurioje reikės praleisti net tris savaites, ją gąsdino, tačiau galimybė patobulėti, pamatyti šią egzotišką šalį, susipažinti su įdomiais žmonėmis buvo stipresnė už baimę. Ir tai, ką pamatė ir patyrė, mergina sakė nepamiršianti visą gyvenimą. Jai teko galimybė vaikščioti pasaulinio lygio podiumu, susipažinti su 70 pretendenčių iš įvairių žemynų, patobulinti anglų kalbos žinias, aplankyti gražiausias Kinijos vietas, artimiau pažinti šios šalies kultūrą.

Jau dvidešimt ketvirtą kartą Šenžene vykstančiame tarptautiniame modelių konkurse Evelina turėjo 5 pasirodymus. Su ja dirbo pasaulinio lygio kirpėjai ir visažistai. Mergina anglų kalba pristatė savo šalį, demonstravo talentus. Iš septyniasdešimties pretendenčių, lietuvaitė iš Panevėžio, užėmė 15 vietą. Beje, konkurse ji buvo pati jauniausia ir pati aukščiausia. Jos ūgis – 186 centimetrai.

PKNPM mokiniams papasakojusi savo nepakartojamus įspūdžius, parodžiusi ir pakomentavusi nuotraukas iš pažintinių ekskursijų, kurias konkuro dalyvėms buvo surengę organizatoriai, E. Žlibinaitė pažymėjo, jog ji nėra drąsi, tačiau, norint pasiekti tikslą, reikia turėti atkaklumo ir rasti savyje jėgų nugalėti įvairias baimes. Ji davė mokiniams patarimų, kaip gražiai vaikščioti, stovėti scenoje. Pamokė vaikus kinų kalbos žodžių bei, kaip kinų hieroglifais rašosi Lietuva ir Kinija. Didžiulį norą išmokti rašyti hieroglifais parodė pradinių klasių mokinukas Karolis Janikūnas.

Susitikimo pabaigoje Evelina kvietė vaikus nebijoti svajoti ir siekti savo tikslų. Tiesa, ji pabrėžė, jog norint sulaukti gerų rezultatų, reikia turėti daug noro, įdėti daug pastangų ir darbo.
Pats smagiausias momentas vaikams – tai fotosesija su Evelina. Mažieji ne tik fotografavosi, bet ir matavosi iš konkursų parsivežtas juostas.

Vienuoliktoje klasėje besimokanti E. Žlibinaitė sakė, kad dabar savo modelio karjerą pristabdė, nes nenori atsilikti moksle. Vienoje geriausių miesto gimnazijų besimokanti mergina teigė, jog ateityje planuojanti stidijuoti medicinos mokslus, tačiau dėl to modelio karjeros ji atsisakyti nežada, nes tai veikla, kuri, anot jos, reikalauja ne tik didelių pastangų, bet teikia daug džiaugsmo bei naujos patirties.

„Manau, kad susitikimas su šia drąsia ir atkaklia mergina, nuo kurios veido per visą susitikimą nedingo nuoširdi šypsena bei šiltas žvilgsnis, pagarba ir dėkingumas ją palaikiusiai šeimai ir geradariams, klausos negalią turintiems mokiniams suteikė be galo daug naudos: vaikai pažino ją, kaip asmenybę, labiau suvokė sveikos gyvensenos reikšmę, praplėtė geografijos žinias, sustiprino mokymosi motyvaciją. Džiugu, kad Evelina atskleidė ne tik stipriąsias, bet ir silpnąsias savo puses, o tai – jau daug pasako apie jauną žmogų ,“ – pažymėjo direktorė D. Kriščiūnienė.

Eglė GENIENĖ
Nuotr.: Modelio karjeros siekianti Evelina Žlibinaitė su PKNPM mokinukais.