Rugsėjo mėn. 30 d. – spalio  4 d. Panevėžio kurčiųjų kultūros centro pirmininkas, gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas Tarptautinę kurčiųjų dieną pakvietė švęsti Kipro saloje. Netradiciškai paminėti kurčiųjų dieną vyko kurtieji ir girdintieji iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio.  Visa grupė dalyvavo Pasaulinės kurčiųjų dienos renginiuose, dalinosi gerąja darbo patirtimi  ir nuomonėmis  apie Kipro kurčiųjų gyvenimą, aplankė salos žymiausius kurortus ir miestus (Nikosija, Limasolis, Larnaka, Pafosas, Aja Napa, Protaras) bei Kipro kurčiųjų įstaigas.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė, mokytojai: Vijoleta Vanagienė, Ramunė Šveistė ir Vilius Glušokas skaitė pranešimus apie kurčiųjų kultūrą, edukacines erdves, neformalų ugdymą mokykloje, sveiką gyvenseną bei fizinio ugdymo svarbą vaikams su klausos negalia. Susitiko su Kipro kurčiųjų asociacijos ir sporto federacijos prezidentais. Penkios dienos praleistos saulėtame Kipre išvykos dalyviams  paliko neišdildomą įspūdį.

1 d. dešimtos klasės mokiniai su socialine pedagoge Edita Kazlauskiene lankėsi Muzikiniame teatre ir žiūrėjo agresijos stabdymo prevencijai skirtą Kupiškio kultūros centro jaunimo teatro studijos spektaklį „Pykšt pokšt, tu – negyvas.” Spektaklyje matė labai daug jaunimui aktualių temų: patyčios, atstumimas, užgauliojimas, nesupratimas jauno žmogaus. Šios neišspręstos problemos gimdo agresiją ir pyktį, kurios gali išsiveržti ne tik į save, bet ir kitus. Tai parodė, kaip svarbu gražiai bendrauti, būti pozityviems, padandyti suprasti ir  padėti vieni kitiems.

2 d. – gruodžio 2 d. mokykloje vyksta lietuvių gestų kalbos kursai, skirti tėvams, kurie augina klausos negalią turinčius vaikus ir, esant poreikiui, asmenims, dirbantiems su klausos negalią turinčiais vaikais, pagal lietuvių gestų kalbos programą ,,Lietuvių gestų kalba tėvams.” (50 ak. val.). Kursus veda PKRC direktorė Raimonda Vaičeliūnienė. Kursus organizuoja ir finansuoja LKD Surdologijos centras it Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

3 d. Kaune vyko Lietuvos kurčiųjų kroso varžybos, kuriose dalyvavo 12 mokyklos  mokinių: S. Serafinaitė (10 kl.), Ž. Vaiciekauskas (9 kl.), K. Janikūnas, M. Vinciūnas, A. Sinkus, S. Grincevičiūtė (8 kl.), J. Čiplytė, K. Liepaitė, N. Kubilius, B. Bernatavičius (7 kl.) E. Lučinavičius (6 kl.), L. Jakštas (4 kl.). Prizines vietas iškovojo šie mokiniai: mergaičių grupėje  –  J. Čiplytė (500 m)  – vieta, K. Liepaitė (500 m) –  III vieta. Berniukų grupėje: N. Kubilius (1000 m) –  II vieta, A. Sinkus (1500 m) –  III vieta. Kiti buvo apdovanoti paguodos-atminimo medaliais. Mokinius lydėjo klubo ,,Vėjas” vadovas, vyr. auklėtojas Artūras Juknevičius ir mokytojo padėjėja Kristina Šimkūnienė.

5 d. Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centre vyko  Pasaulinei  kurčiųjų dienai skirtas renginys. Jame dalyvavo mokyklos bendruomenės nariai: mokytoja L. Čiplienė su dukra Justina, mokytojas R. Kabelis, vyr. auklėtojas A. Juknevičius, mokiniai: A. Orentaitė, T. ir T. Lučinavičiai, K. ir E. Tančikai, M. Ir R. Kudirkos, M. de Fazio. Vaikai žiūrėjo linksmus spektaklius: ,,Žvejyba,” ,,Kirpykla,” ,,Lažybos.” Kurčiuosius sveikino LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora,  Darbo partijos atstovė Sandra Jakštienė, PAGKV centro direktorė Sandra Kemeraitienė bei vertėjos Rasa Motiekaitienė ir Diana Paliliunienė.