Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje  šventinė savaitė buvo gausi džiaugsmingų įvykių. Kadangi mokykla bendradarbiauja su labdaros ir paramos fondu  „Gėrio trupinėlis“,  jo dėka iš Lietuvos banko AB „Swedbank“ gavo spintas  visam mokyklos bendrabučiui ir kabinetams.

 Šiemet Kaziuko mugė – etninės kultūros renginys – sutapo su vasario mėnesio LKD mėnraščio „Akiratis“,  mininčio veiklos 30 – metį, sutiktuvėmis, todėl šventė tapo dar įspūdingesnė. Tądien mokinių, virtusių prekybininkais, laukė staigmena. Prieš pradedant prekybą, mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė informavo, kad visų mėnraščio prenumeratorių laukia AB „Swedbank“ dovanos – puodeliai. 

Prieš išdalindama mėnraščius ir dovanas, padėkojo mokyklos savanoriams: 2018 metų panevėžiečiui Gintautui Šimkui ir Timui Navagruckui, Panevėžio „Minties“ progimnazijos dešimtokui,  „SEAT klubas  Panevėžys“ atstovams: Donatui Kasperavičiui, Andriui Šapavičiui ir Deividui Berčiui, mokyklos mokiniams Faustui ir Matui Butkevičiams, auklėtojams Artūrui Juknevičiui ir Ramūnui Kabeliui, naujajam mokyklos direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams Rimantui Puidokui bei kūno kultūros mokytojos  Vijoletos Vanagienės šeimai bei draugams už pagalbą, pervežant ir iškraunant baldus. Suteikė žodį kovo 3 d. į Panevėžio miesto tarybą išrinktam „Panevėžio klubas DVIRAČIAI“ prezidentui ir asociacijos „Tautos skydas“ pirmininkui Rimantui Narkūnui bei mokyklos sodininkui – savanoriui Gintautui Šimkui.

Pasidžiaugę dovanomis ir naujuoju mėnraščiu, mokiniai pradėjo prekybą: skanumynais, rankų darbo gaminiais ir kt. Prekės buvo tokios patrauklios ir gundančios, kad kaip mat pranyko nuo teniso stalų, tapusių „prekystaliais“. Direktorės virtų firminių uodeguotųjų varškės spurgų net du padėklai „pradingo“ akimirksniu.

Iškilmingai paminėta ir Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Istorijos mokytoja metodininkė Laima Rutkauskienė parengė medžiagą apie ilgą ir sunkų  kelią į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, priminė Lietuvos svarbiausius istorinius faktus. Skambėjo gražiausi posmai apie  Lietuvą.

Lietuvių kalbos vyr.  mokytoja Laimutė Beinarauskienė padėkojo visiems mokiniams, dalyvavusiems dailyraščio konkurse vasario 16 –ąją, paskelbė bei apdovanojo nugalėtojus.  Mokytoja pasidžiaugė, kad ir berniukų raštas buvo toks dailus, kad nenusileido ir mergaitėms.

 Mokyklos mokiniai ir mokytojai, pasipuošę  geltonos, žalios, raudonos spalvos atributika prisijungė  prie pilietinės akcijos „Gyvasis tautos žiedas“. Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pasidžiaugti, kad  turime daug – laisvą Lietuvą.

Džiugu, kad mokiniai aktyviai dalyvavo 2019 m. Lietuvos kurčiųjų moksleivių žaidynėse ir 2019 m. Lietuvos plaukimo čempionate. Panevėžiečių komanda grįžo su 7 medalių ir 2 taurių kraičiu. Toma Audickaitė šaškių varžybose užėmė I – ąją, plaukimo nugara 50 m. distancijoje – II – ąją, plaukimo nugara 25 m. distancijoje – III -ąją vietas; Jonas Švalbonas  šaškių varžybose –  I – ąją, Karina Liepaitė stalo teniso varžybose – II –ąją, Justina Čiplytė plaukimo nugara 50 m. distancijoje – III – ąją, Saulė Serafinaitė šaškių varžybose  III – ąją vietas. Mokiniai pakliuvo į Lietuvos kurčiųjų moksleivių rinktinę ir kovo 22 – 24 dienomis dalyvaus Rygoje (Latvija) varžybose ir gins Lietuvos garbę.

Mokyklos informacija