Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla (PKNPM), įgyvendindama Panevėžio miesto neigiamų reiškinių prevencinį projektą „Augu sveikas, kai žinau -2“ organizavo mokykloje renginį „Mes kartu ir mums smagu“. Šis renginys buvo skirtas paminėti Pasaulinę psichikos dieną. Jame dalyvavo 1 – 10 klasių mokiniai ir svečiai iš Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro: mokiniai kartu su socialine pedagoge Ingrida Antanaitiene ir psichologo asistente Jurga Kulišauskaite.
Visi, pasiskirstę komandose, diskutavo apie psichikos sveikatos svarbą, kartu ieškojo būdų ir patarimų, kurie padeda visiems jaustis geriau ir džiugiau, rašė patarimus ir jais renginio metu dalinosi. Komandose atliko užduotį apie emocijas: atpažino ir aptarė jas, puošė aitvarus, kurie buvo šio renginio talismanas. Aitvarus renginiui gamino PKNPM mokiniai kartu su dailės mokytoja metodininke Aušra Lazdauskiene. Visi kartu atliko komandinę užduotį „emocijų tinklas“, dalinosi įvairiomis emocijomis.
Renginys tęsėsi kieme, kur vaikai komandose kūrė linksmus veidelius iš gamtinių medžiagų. Buvo sukurtos 5 kompozicijos iš pačių vaikų ir mokytojų surinktų gamtos gėrybių: obuolių, kankorėžių, gilių, uogų ir įvairių daržovių. Visiems mokiniams veidukus pasisekė padaryti gražius, kūrybingus ir linksmus. Vieningai sutarėme, kad smagiau visiems bendrauti, kai draugas šalia yra linksmas ir dalinasi šypsena. PKNPM edukacinės erdvės lauke buvo papuoštas linksmais „Smile“.
Renginys visiems buvo ypatingas, nes kartu mokėmės atpažinti emocijas, ieškojome teigiamų patarimų ir gražių žodžių, kuriais dalinomės, negailėjome vieni kitiems ir plėtėme draugų akiratį, susipažindami ir kartu atlikdami įdomias užduotis.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė metodininkė Edita Kazlauskienė