Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje balandžio 16 -19 dienomis vyksta projektinė savaitė ,,Keliavom, keliaujam ir keliausim“. Pradinių klasių  mokiniai drauge su ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais ir pradinio ugdymo mokytojomis Laimute Lazdauskiene, Gita Gižiene, Irena Matuzevičiene ir Asta Sviderskiene, vykdydami projekto veiklas, dalyvavo edukacinėje kelionėje ,,Panevėžio siaurukas“. 

           Daugeliui vaikų tai neįprasta ir neišbandyta transporto priemonė bei pirmoji pažintis su siauruku. Edukacinės kelionės metu vaikai sužinojo, kodėl šis traukinukas taip vadinasi, kokius krovinius gabendavo skirtingais riedmenimis, kaip vadinasi traukinyje ar stotyje dirbantys žmonės. Apžiūrėjo stoties viršininko namelį, depą, kuris yra paveldo paminklas. Net  pasimatavo stoties viršininko ir palydovės kepurę. Vaikai nustebo sužinoję, kad siauruko depas Panevėžyje – seniausias pasaulyje, o Panevėžio siaurasis geležinkelis rudenį švęs jau 120- ąjį gimtadienį.    Edukacinės išvykos metu kalbėjome apie saugų elgesį šalia geležinkelio, nagrinėjome filmukuose pamatytas situacijas. Žinoma, didžiausią įspūdį paliko pasivėžinimas traukinuku iki depo.

           Išvykos visuomet patinka vaikams. Jos suteikia daug gerų emocijų, naujų žinių, leidžia geriau pažinti vieniems kitus. Ši išvyka padėjo vaikams pažinti dar vieną keliavimo būdą ir transporto priemonę, sužinoti dalelę mūsų krašto istorijos. 

            Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Asta Sviderskienė