Artėja gražiausia pavasario šventė – Velykos. Norėdami kuo geriau joms pasiruošti, mes, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniai, kovo 25 d. vykome į Panevėžio kraštotyros muziejų. Čia mus svetingai pasitiko vyresnioji muziejininkė Silvija Kraskauskienė. Supažindino su Velykų papročiais ir tradicijomis, ritualais ir simboliais. Žiūrėjome filmą, kaip gimsta margučių raštai, pasitelkę vaizdines priemones ir fantaziją, išrašėme kiaušinius vašku.

Sužinojome, kad Velykų rytą, prieš daužiant kiaušinius, vieną kiaušinį reikia supjaustyti į tiek dalių, kiek yra šeimoje narių. Šis ritualas suvienija šeimą, suteikia stiprybės.

Visas įgytas žinias ir patirtas džiaugsmingas akimirkas perduosime savo šeimos nariams.

Dėkojame Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresniajai muziejininkei Silvijai Kraskauskienei už labai įdomų pasakojimą. Visiems linkime džiugios Velykų šventės, gražių margučių.

8 klasės mokinė Toma Audickaitė