Pasitinkant vieną gražiausių pavasario švenčių Šv. Velykas, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje atidaryta atvirukų paroda „Pavasario dvelksmas“. Parodos autorės – Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto studentės ir jų vadovė, žinoma tautodailininkė Ona Juospaitienė.

Mokytojai ir mokiniai grožėjosi iš gamtinės medžiagos juvelyriškai padarytais velykiniais atvirukais, įvairia technika sukurtais papuošalais, segėmis.

Mokykloje jau tapo tradicija prieš didžiąsias šventes pasikviesti žinomus menininkus, surengti jų darbų parodas. Kaskart ieškoma vis naujų kūrėjų. Siekiama, kad vaikai susipažintų su jų darbais ir patys pabandytų kažką panašaus sukurti,“ – pažymėjo mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė.

Įkvėpti to, kad tokiomis paprastomis priemonėmis galima sukurti išskirtinai gražius ir subtilius atvirukus, mokiniai žadėjo per vasarą prisirinkti ir susidžiovinti įvairios gamtinės medžiagos, kad kitais mokslo metais, padedant dailės ir technologijų mokytojams, galėtų patys pabandyti sukurti panašius darbelius.

Laima LAPĖNIENĖ


PKNPM mokiniai su susidomėjimu apžiūrinėjo velykinius atvirukus, papuošalus, seges.