VAIKŲ SOCIALIZACIJOS PROGRAMOS

VASAROS STOVYKLA „ATRASKIME SAVE KARTU – 2”

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla birželio mėnesio pirmą savaitę organizavo vaikų vasaros poilsio projektų vaikų socializacijos programos stovyklą ,,Atraskime save kartu-2″. Stovykloje dalyvavo 20 stovyklautojų iš ikimokyklinio – priešmokyklinio ugdymogrupės ir P – 4 klasių mokiniai. Stovyklautojams veiklas vedė pedagogų komanda, kurią sudarė: Asta Sviderskienė, LaimutėLazdauskienė, Gita Gižienė, Palmira Stančauskienė, Lijana Čiplienė, Vilius Glušokas, Rima Lavickienė, Edita Kazlauskienė ir Jurga Kulišauskaitė.

Pirmoji stovyklos diena buvo pasakų diena. Tą dieną vaikams vyko įvairūs užsiėmimai šia tema: „Savęs pažinimo”užsiėmimai, pasakų peržiūra ir jų vaidinimas, animacinių herojų piešimas, pasakų namelio kūrimas. Antrąją dieną stovyklautojai vyko į Panevėžio gamtos mokyklą, kur vyko užsiėmimas ir pažintis su gamtos mokyklos augintiniais, buvo renkamos gamtos gėrybės. Grįžus į mokyklą, vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu visi kūrė įvairius darbelius iš gamtos gėrybių irsukurtais darbeliais puošė mokyklą. Trečioji stovyklos diena – sveikatos ir emocijų diena. Vaikai lankėsiPanevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre, kurbendravo, sportavo ir kartu žaidė su centro mokiniais. Po to lankėsi relaksacijos ir sensomotorikos kabinete. Grįžusį mokyklą visiems vyko edukacinis užsiėmimas „Spalvų pasaulis”. Vaikaipiešė savo emocijas, žaidė žaidimus. Ketvirtąją stovyklos dieną keliavomeį Alpakų ūkį pas alpakas. Išvykoje buvo suorganizuotos linksmosios sporto varžybos. Paskutinioji diena – spalvų ir draugystės diena, kurios metu dalyvavo ir svečiai –25 pradinių klasių mokiniai su mokytojomis Panevėžio“Saulėtekio” progimnazijos. Visi kartu piešė kieme nuostabius darbus tema “Vasaros akimirkos”.Po to jiems vyko sportinisužsiėmimas su lazdelėmis, kurį vedė mūsų mokyklos tiflopedagogė Audra.Po sportinio užsiėmimo visi porose sukūrė labai ilgą draugystės apyrankę, iš kurios buvo padarytas mokyklos simbolis – sraigė.Vaikams stovyklos metu ir mokyklos svečiams vyko gestų kalbos pamokėlės. Paskutinės dienos pabaigoje dalinosi mažieji savo teigiamomis emocijomis ir sukurtais darbeliais, buvo gražinami vyresniųjų draugų ir auklėtojų spalvotaispiešiniais, herojais ant veidukų.

Stovyklos metu vaikams buvo suteikta galimybė daug pamatyti, sužinoti, praplėstį savo žinias, tobulinti bendravimo įgūdžius ir įgyti pasitikėjimo savimi draugaujant ir bendraujant su kitais vaikais ir labai labaismagiai praleisti laiką.

Ačiū visiems, ir mažiems ir dideliems, kurie dirbo, žaidė, ruošė, kūrė, keliavo ir buvosu mumis kartu stovyklos metu.

Socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė

VAIKŲ SOCIALIZACIJOS PROGRAMOS

VASAROS STOVYKLA „ATRASKIME SAVE KARTU – 2”

Vykdomos priemonės, renginiai

Vykdymo laikas

Atsakingas vykdytojas

Tiksli vieta

Ikimokyklinio amžiaus vaikų ir 1 – 4 klasių mokinių 5 dienų stovykla,(20 dalyvių)

Pasakų diena. Susipažinimas. Užsiėmimas „Aš esu…“ ir balionėlio kūrimas. Šokių užsiėmimas suu lazdelėmis. Filmukų peržiūra, vaidinimas. Žaidimai. Pasakų namelio kūrimas. Pietų pertrauka. Pasakų personažų piešimas. Gestų kalbos pamokėlė.

Birželio 4 d.

9 – 14 val.

Edita, Asta,

Rima Lavickienė, Laima, Audra, Lijana

Mokykla

Gamtos diena. Užsiėmimai kieme Gamtos gėrybių rinkimas ir skirtukų gamyba. Išvyka į Panevėžio gamtos mokyklą. Kūrybinės dirbtuvės ,,Papuoškime mokyklą”. Pietų pertrauka. Žaidimai. Gestų kalbos pamokėlė.

Birželio 5 d.

9 – 14 val.

Asta, Edita,

Palmira Stačkauskienė,

Gita, Rima, Lijana

Mokykla,

Gamtos mokykla

Sveikatos diena. Pamokėlė apie sveiką gyvenseną. Lankymasis Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre ir bendravimo žaidimai su centro mokiniais. Lankymasis relaksacijos ir sensomotorikos kabinete. Pietų pertrauka. Žaidimai. Gestų kalbos pamokėlė.

Birželio 6 d.

9 – 14 val.

Asta, Edita,

Psichologė Jurgita,

Rima, Lijana

Mokykla,

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras

Sporto diena. Linksmosios varžybos ”Įveik kliūčių ruožą”. Sveikos mitybos ,,Sveika priešpiečių dėžutė”. Išvyka į alpakų ūkį. Pietų pertrauka. Žaidimai. Gestų kalbos pamokėlė.

Birželio 7 d.

9 – 14 val.

Asta,

Gita ir Laima,

Rima, Vilius

Mokykla, Lankymasis Alpakų ūkis.

Spalvų ir draugystės diena. Užsiėmimas ,,Savęs pažinimas“. Angelo ir draugystės apyrankių kūrimas. Šokių užsiėmimas suu lazdelėmis. Stovykloje dalyvauja kartu „Saulėtekio” progimnazijos 25 mokiniai. Žaidimai. Pietų pertrauka. Edukacinis užsiėmimas „Spalvų pasaulis“. Gestų kalbos pamokėlė.

Birželio 8 d.

9 – 14 val.

Asta, Edita,

Laima, Vilius

Mokykla

Socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė