Prasidėjusi vasara džiugina ne tik bijūnų ir jazminų žiedais, bet jaudina ir paskutinių skambučių skambėjimu. Birželio 7 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje vyko atsisveikinimo su dešimtokais ceremonija.

Pirmokėliai, skambant  Vlado Bagdono atliekamai dainai ,,Mano senai mokyklai,“ atvedė dešimtokus į mokyklos kieme įsikūrusį Sraigių sodą. Čia devintokai pasveikino savo vyresniuosius draugus, įteikdami jų pačių padarytus Atsakomybės, Ieškojimų ir Atsakomybės gėlių žiedus. O pirmoji mokytoja Irena Matuzevičienė jautriai ir šventiškai atsisveikino su savo jau užaugusiais mokiniais.

Valso žingsniu devintokės nuvedė dešimtokus į Žaliąjį kalną. Prie jo sveikinimų ir stebuklų šou surengė lietuvių gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas su savo draugu iliuzionistu Michailu Chovanskiu.  O klasės vadovė Zita Bložienė paskutinį kartą mokė išminties auklėtinius, sekdama pamokančią pasaką.

Vitaminų sode devintokai vaišino dešimtokus stiprybę teikiančiu gėrimu ir leido aplink Žaliąjį kalną jiems dar kartą pagainioti vaikystės aitvarą. Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė baigė šventę, linkėdamos tvirtybės, teisingų pasirinkimų ir kviesdamos nepamiršti mokyklos.

Dar kelios dienos ir dešimtokai rankose laikys mokyklos baigimo pažymėjimus.

Laimutė Beinarauskienė, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos vyr. mokytoja