Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje balandžio 4 – 8 d. vyko renginiai, skirti paminėti „Savaitę be patyčių“.

5 – 10 klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje „Moku bendrauti be patyčių”, kurios metu socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Rima Leikiene papasakojo mokiniams apie patyčių prevenciją, supažindino su patyčių formomis, priminė, ką reikia daryti ir kur kreiptis įvykus patyčioms. Renginio metu mokiniai žiūrėjo filmą apie elektronines patyčias ir atliko kūrybines užduotis: rašė mintis apie draugystę, apie savo gerąsias savybes ir sprendė, koks turėtų būti draugiškas mokinys, kartu mokėsi gero, teigiamo elgesio.

Mažiesiems ir pradinukams vyko renginys, kurio tema – „Draugauti smagu”. Renginio šūkis – „Vaikai, gyvenkime draugiškai!“. Jo metu pradinukai pasikartojo tinkamo elgesio taisykles, prisiminė,  koks turi būti geras draugas, aptarė, kaip reikėtų elgtis,  įvykus patyčioms ir kaip padėti kitam. Mokiniai kartu kūrė draugiško vaiko portretą, atliko kūrybines užduotis,  žiūrėjo filmą apie patyčias, skatinantį draugiškai elgtis.

Visi suprato, kad kiekvienas turi būti atsakingas už tai, kas vyksta šalia ir pasižadėjo būti nuoširdžiais bei  draugiškais vieni kitiems.

Socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė