Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas.

Dalai Lama

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM)  vyko tolerancijos renginys „Veikime kartu“, skirtas paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną. Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė) – priešingos nuomonės arba įsitikinimų gerbimas, pakanta. Šių metų tolerancijos dienos pilietinė iniciatyva – „Tolerancijos raktas“, kuris puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Renginys organizuojamas įgyvendinant Panevėžio miesto neigiamų socialinių reiškinių prevencinį projektą „Augu sveikas, kai žinau -2“. Jame dalyvavo PKNPM P – 10 klasių mokiniai ir svečiai iš Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos: 5 – 8 klasių mokiniai ir socialinė pedagogė Inga Navickienė kartu su teatro studijos mokytoju Gintaru Petraičiu.

Svečiai vaidino mums draugiškų gyvūnėlių istoriją, kurie mokė mus būti mandagiais, draugiškais ir padėti vieni kitiems. Po to kartu visi atlikome kūrybines užduotis: šokome, žaidėme smagius žaidimus, kūrėme „stebuklingus“ raktus, kalbėjome apie tolerancijos svarbą, pakantumą, pagarbą ir draugiškumą.

„Vyturiečiams“ mūsų mokyklos lietuvių gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas vedė gestų pamokėlę, supažindino su gestų kalbos abėcėle, mokė pasakyti savo vardus ir papasakojo apie gestų kalbos istoriją.

                        Išmokome, jog tolerancija yra mandagumas, supratimas, pagarba, draugiškumas, pagalba, kuri padeda mums visiems. Labai džiaugiamės, jog kartu sukurti raktai atrakino širdis į gerumą, meilę ir draugiškumą.

                            PKNPM socialinė pedagogė metodininkė Edita Kazlauskienė