Lapkričio 13 – 15 dienomis Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla (PKNPM) minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas kito, kad jis turi teisę būti kitoks, nei mes. Šių metų tolerancijos simbolis – švyturys, kurį mokiniai šį mėnesį piešė per dailės pamokas kartu su dailės mokytoja metodininke Aušra Lazdauskiene. Tolerancija mūsų mokiniams reiškia ne tik pakantumą, kitokio supratimą, skirtumus, bet ir draugystę bei pagarbą.

Tolerancijos renginiui žalią šviesą „uždegė“ Panevėžio pradinės mokyklos 3 d klasės mokinių, kartu su mokytoja Sigita Skrickiene bei socialine pedagoge Lina Seferoglu, vizitas. Jie kartu su PKNPM mokiniais kūrė laivelius: lankstė, spalvino bei rašė mintis apie toleranciją, žaidė žaidimus, dalinosi gera nuotaika ir mielomis atminimo dovanėlėmis. Po to mokyklos šeimininkė direktorė Danutė Kriščiūnienė aprodė mokyklą, papasakojo apie mokymąsi joje bei vykstančias įvairias veiklas ir palydėjo į lietuvių gestų kalbos kabinetą. Vyresnysis lietuvių gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas vedė lietuvių gestų kalbos pamokėlę. Supažindino su lietuvių gestų kalba, daktile ir pačiais svarbiausiais žodžiais. Mokė gestų kalba pasakyti savo vardą, pasisveikinti, atsisveikinti, miestų pavadinimus ir kt. Juos svečiai lietuvių gestų kalba mokėsi su didžiausiu noru ir užsidegimu.

Svarbiausia, pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, graži draugystė tarp mokyklų, praturtinanti tiek vieną, tiek kitą pusę. O patys svarbiausi vertintojai – vaikai, kurių atsiliepimai – labai nuoširdūs.„ Man patiko, kai mes visi spalvinom ir kai mokė gestų kalbos. Labai patiko, kad išmokau pasakyti savo vardą“ (Dovydas). „Patiko mokytis gestų kalbos. Taip pat patiko draugauti ir spalvinti laivelius“ (Titas). „Man labai patiko, kai padaviau mergaitei angeliuką ir skirtuką, ji mane apsikabino“ (Augustė). „Labai smagu buvo susitikti ir pabendrauti su Pradinę mokyklą baigusia ir šiuo metu 10 klasėje besimokančia Saule Serafinaite. Džiaugėmės nuoširdžiu priėmimu, bendravimu ir vaikams padovanota gera nuotaika” ( Lina Seferoglu).

P – 10 klasių mokiniams vyko renginys, kurio metu socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė ir psichologo asistentė Sigita Linkytė papasakojo apie toleranciją, pasidalino tolerancijos pavyzdžiais. Papasakojo apie šių metų tolerancijos simbolį – švyturį. Akcentavo, kad švyturys, kaip simbolis, reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Išsiaiškinę tolerancijos naudą, visi kartu žiūrėjo filmukus apie toleranciją bei draugystę, aptarė juos, o po to atliko įvairias užduotis: ieškojo skirtumų bei panašumų, kūrė tolerantiškiausio žmogaus portretą, rašė mintis apie toleranciją, spalvino tolerancijos švyturius komandose, bei pristatė atliktas kūrybines užduotis, dalinosi tolerantiškais žodžiais vieni kitiems. Renginio pabaigoje buvo renkami tolerantiškiausi, mandagiausi bei draugiškiausi vaikai.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė

Panevėžio pradinės mokyklos socialinė pedagogė Lina Seferoglu