Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų nė vienas neįsivaizduojame be tviskančios kalėdinės eglutės. Parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių puošmenų, tačiau būna tokių kitokių, nematytų, nepaprastai įdomių žaisliukų, kurie žavi savo autentiškumu, prikausto dėmesį.
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis metodininkėmis Laimute Lazdauskiene ir Laima Palioniene vyko į Panevėžio rajone, Miežiškiuose, įsikūrusį vienintelį ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos valstybėse, Eglutės žaisliukų muziejų. Tikra tiesa – raibsta akys…
2010 metais, Miežiškių miestelio bibliotekininkė Violeta Karklytė pakvietė miežiškiečius padovanoti senovinius eglės žaisliukus ir jų atributiką parodai „Prisiminus vaikystės eglutę”. Šiuo metu kolekciją sudaro per 3 000 eksponatų senų eglutės papuošalų ir atributikos. Muziejuje papuoštos trys eglutės. Po stikliniu gaubtu stovinti eglutė papuošta kolekcininkų ypač vertinamais žaisliukais, pagamintais iki 1967 metų. Dar viena eglutė papuošta 1970 – 1980 m. gamintais žaisliukais. Ir lietuviškoji eglutė, papuošta taip, kaip buvo puošiama senovės Lietuvoje. Čia matome obuolius, sausainius, saldainius, žaisliukus, pagamintus iš šiaudų. Įspūdingai atrodo ir šalia sėdintis senis Kalėda.
Viena svarbiausių Eglutės žaisliukų muziejaus veiklos krypčių – edukacija. Muziejinė edukacija – galimybė netradicinėje aplinkoje įgyti žinių, turiningai ir nuotaikingai leisti laiką ir pasigaminti kalėdinių dekoracijų. Vadovaujami šaunaus vadovo tautodailininko Eduardo Tito, mes pasigaminome po puikų žaisliuką kalėdinės eglutės papuošimui.
Žaidėme neįprastą „kankorėžių“ krepšinį, o išeidami iš muziejaus, sėdome į Kalėdų senelio sostą, kuriame atsisėdus pildosi svajonės…
Surdopedagogė metodininkė (pradinių klasių) Laimutė Lazdauskienė