Velykos – graži pavasario šventė, gamtos atbudimo, augmenijos prisikėlimo, džiaugsmo ir linksmybių šventė. Svarbiausias Velykų simbolis – dažytas kiaušinis. Jis simbolizuoja gyvybę, gėrį, derlingumą…

Kovo 28 – ąją 3-5 klasių mokiniai su mokytojomis Laimute Lazdauskiene, Ramune Smirnoviene ir Danute Matuziene lankėsi Panevėžio miesto Kraštotyros muziejaus organizuojamoje edukacinėje programoje „Velykos.“ Norėjome kuo daugiau sužinoti apie šią šventę. Ir mums pavyko! Muziejaus darbuotoja išsamiai ir suprantamai papasakojo apie Velykų papročius ir tradicijas, paaiškino margučių raštų simboliką. Sužinojome, kad margučiai marginami beveik visomis spalvomis. Aptarė, ką reiškia margučių spalvos, ką jos simbolizuoja. Juoda spalva reiškia žemę, gausumą, pilnatvę; raudona – tai gimimas, gyvenimas, energija, visa ko pradžia; žalia – augimas, sveikata, ramybė; geltona, rusva – derlius, šviesa, jaukumas, šiluma; mėlyna – dangus, palaima. Žiūrėjome filmuką, kaip gimsta margučių raštai, o po to patys marginome kiaušinius vašku. Jau žinojome, kad svarbiausi marginimo elementai – taškai ir į vieną galą plonėjantys, rūtos lapelius primenantys brūkšneliai. Fantazija liejosi laisvai. Margučius išmarginome įvairiausiais raštais. Sužinojome, kad ridenti margučius reikia lauke, taip greičiau pabudinsime žemę. Supratome, kad vertėtų papuošti Velykų medį, nes tikėta, kad Velykų medžio kiaušiniai žmogui neša laimę.

Surdopedagogė metodininkė (pradinių klasių) Laimutė Lazdauskienė