Lapkričio 21 d.  Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje renginiu ,,Kalėdų belaukiant” pradėtas šventinis laikotarpis. Popietės organizatoriai – Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyrius ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla. Tądien šiai įstaigai – dviguba šventė:  ligoninės direktorė Violeta Grigienė paminėjo garbingą jubiliejų, o ligonius su dovanomis aplankė Šv. Kalėdų personažai.

          Sausakimšoje salėje vos tilpo ligoniai, personalo darbuotojai ir svečiai. 2015 metų panevėžietė, Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus pirmininko pavaduotoja Bronė Slapšienė popietę pradėjo informacija apie Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyrių. Pasidžiaugė, kad šiam skyriui sėkmingai vadovauja šios ligoninės direktorė Violeta Grigienė. Padėkojo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenei už paramą šiam renginiui.

          Jubiliatę sveikino LR Seimo nario Bronislovo Matelio padėjėja Gražina Gaušaitė, Užupio bendruomenės pirmininkė Vitalija Pikšrytė. 2018 metų panevėžietis Gintautas Šimkus su  Rožyno bendruomenės pirmininke Roma Šerpliene sveikindami dėkojo už ilgą bendrą kelią ir įteikė savo užaugintą ir išpuoselėtą augalą bei padėkos raštą. Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus nariai, norėdami, kad pirmininkė nuolat šypsotųsi, padovanojo „saulę“ – didžiulę geltonų rožių puokštę, o Vidmantas Kartanas – akmeninį angelą.

          Muzikinė programa prasidėjo nuostabiais Mocarto kūriniais, kuriuos atliko Panevėžio muzikos mokyklos mokinės: penktokės Rebeka Skrudupė ir Ugnė Valikonytė, šeštokė Greta Leonavičiūtė bei septintokė Žaneta Užalinskaitė, vadovaujamos mokytojos metodininkės Vidmantos Luomanienės.

          Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė ir Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus narė Danutė Kriščiūnienė informavo, kad šio renginio metu mokysimės ir lietuvių gestų kalbos. Papasakojo apie mokyklą, pamokė svarbiausių gestų: pasisveikinimo, mandagumo žodžių ir kt.

          Kūrinį lietuvių gestų kalba atliko mokyklos lietuvių gestų kalbos mokytoja Lijana Čiplienė. Eilėraščius deklamavo Liekupio bendruomenės mažoji skaitovė Simona Matuzevičiūtė. Regimantui Pakavičiui skambinant gitara ir dainuojant romansus bei angelo balsu pritariant Henrietai Slivkienei, daugeliui riedėjo ašaros. Poetė Onutė Šerėnienė, norėdama praskaidrinti nuotaiką, deklamavo savo kūrybos eiles.

           Baigiantis renginiui, Simona Matuzevičiūtė su savo mama, pasipuošę nykštukų kaukėmis, visiems ligoninės pacientams išdalino Kalėdines dovanėles. Tiems, kurie negalėjo ateiti į salę, aplankė palatose. Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė nuoširdžiai dėkojo renginio iniciatorei Bronei Slapšienei, Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus pirmininko pavaduotojai ir garbės nariui Vidmantui Kartanui, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenei  už ankstyvas ir su didele šiluma atiduotas dovanas. Vylėsi, kad jos padės greičiau pacientams pasveikti ir Šv. Kalėdas sutikti namuose.

          Stepono Kubecko nufilmuotas renginys ir Meilės Druktenytės fotonuotraukos dar ilgai primins džiugias prieššventines akimirkas, praleistas drauge.        

Danutė Kriščiūnienė, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė,  Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus narė