Tvirti, sveikai žvilgantys plaukai – kiekvieno žmogaus puošmena, svajonė. O ką daryti, jei atsirado problemos su bendra plaukų išvaizda, su plaukų trapumu, slinkimu, padidėjusiu riebalų kiekiu ar pleiskanų?
Ieškant atsakymų į šiuos klausimus, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje apsilankė “ Jurgitos grožio studijos“ savininkė ir profesionali kirpėja stilistė Jurgita Šakenienė. Ji pasakojo apie tai, kad sveika galvos oda yra gyvybiškai svarbi, norint džiaugtis jaunatviškais ir gražiais plaukais. Paaiškino, kad kasdieninis stresas, hormonų pokyčiai, netinkamas režimas bei mūsų mityba taip pat daro didelę įtaką plaukų sveikatai ir grožiui. Kokias priemones, nepamirštant ir liaudiškų, reikėtų naudoti ar vengti, kad neiškiltų galvos odos problemų. Su kokiomis problemomis susidūrus reikėtų kreiptis į medikus, kad būtų paskirtas efektyvus gydymas…
Mokiniai gavo daug patarimų ir rekomendacijų. Buvo informuota, kad nuo didesnio galvos odos pleiskanojimo būtina vartoti riebalų išsiskyrimą slopinančias, pleiskanas šalinančias keratolizines priemones. Pleiskanojimą mažina šampūnai, žele, losjonai, kurių sudėtyje yra grybelio plitimą stabdančių veikliųjų medžiagų ir eterinių aliejų, kurie ramina odą, malšina niežėjimą. Sergant žvyneline, inchtioze, seborėja – gydoma sieros salicilo, deguto bei hormoniniais tepalais.
Buvo akcentuota, jei vargina sausos odos pleiskanos – labiau tinkami šampūnai su aliejais, pvz. kokoso, o esant riebioms pleiskanoms – turintys medžiagų, reguliuojančių riebalų liaukų veiklą. Svarbiausia – pasirinkti tinkamas plaukų priežiūros priemones.
Kirpėja patarė nepamiršti ir išbandyti liaudiškas priemones – čemeryčių vandenį, nuo kurio plaukai ima sparčiau augti dėl kraujotaką aktyvinančio poveikio. Plaukų folikulai geriau ir greičiau aprūpinami reikiamomis medžiagomis, todėl naudojant šį žolelių užpilą, galima pasiekti puikių rezultatų. Taip pat buvo paminėtas ir medus, kuris puikiai drėkina plaukus, aprūpina odą vitaminais A, C, D, E, B, beta karotinu, mineralais: magniu, kaliu, manganu, kalciu, fosforu ir kt.
Mokiniai klausė, kaip dažnai galima plauti galvą gydomuoju šampūnu. Viešnia atsakė, kad geriausia plauti tris ar keturias savaites, o po to profilaktiškai rečiau.
Jurgita Šakenienė maloniai atsakė į visus mokinių ir mokytojų pateiktus klausimus, pavaišino išskirtiniais grožio studijos saldumynais, paliko galvos odos priežiūros atmintinę, plaukų priežiūros priemonių. Buvo sutarta ir dėl kitų edukacinių praktinių susitikimų: plaukų kirpimo, modeliavimo, šukavimo ir kt.
Dėkojame Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos priežiūros specialistei, vykdančiai veiklą mokykloje, Irmai Vaičiuvienei, pakvietusiai viešnią, o Jurgitai Šakenienei – už skirtą laiką mokyklos bendruomenei bei naudingus patarimus. Tikimės tolesnio gražaus bendravimo ir bendradarbiavimo, padedančio mokinių karjeros ugdymui, profesijos pasirinkimui, sveikatos bei higienos palaikymui.
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė