Dienos barsto džiaugsmo ir skausmo žiedlapius, tarsi rudeniniai lapai byra rūpesčiai, kaip vanduo upėje skuba metai kas rugsėjį atnešdami Kurčiųjų dieną… Kai kam ši diena nereiškia nieko, tačiau mes, nuolat esantys šalia tylos pasaulyje gyvenančiųjų, žinome – tai svarbi diena, didelė šventė…
Šiais metais Kurčiųjų dieną šventėme kartu su tarpmokyklinio projekto „Draugystės ratas“ bendraminčiais. Šis projektas pradėtas vykdyti 2015-ųjų sausio mėnesį dešimtyje Panevėžio miesto ir rajono ugdymo įstaigų. Jame dalyvaujame ir mes, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokytojos Laimutė Lazdauskienė, Irena Matuzevičienė, Gita Gižienė, Regina Liutkevičienė ir pradinių klasių mokiniai. Nuoširdžiai ruošėmės, nekantriai laukėme svečių.
Sulaukėme. Pirmieji draugystės ratą pasuko mūsų šokėjėliai. Jie kartu su draugais iš Moksleivių namų pašoko smagų pramoginį šokį. Į susirinkusiuosius kreipėsi projekto vadovė, Velžio gimnazijos logopedė Rima Juškienė, gražiais ir prasmingais žodžiais kurčiuosius ir visus susirinkusiuosius pasveikino mūsų mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė. Nuotaikingais šokiais pradžiugino „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro ugdytiniai. Savo jausmus eilėraštuko žodžiais išreiškė lopšelio – darželio „Jūratė“ mažieji. Gausiausias būrys svetelių atvyko iš Velžio gimnazijos. Šie metai – etnografinių regionų metai. Svečiai, vadovaujami mokytojo Jono Marcinkevičiaus, mums pašoko keletą etnografinių šokių. Sulaukėme ,,svečių“ net iš Indijos… Tai mūsų mokyklos mažiausiųjų ir šokių grupės „Liepsna“ dovana. Po to visų dėmesys nukrypo į nedrąsiai, tačiau tvirtai žengiančius Moksleivių namų dizaino studijos, vadovaujamos mokytojos Vilijos Andrijauskienės, modelius. Jie pristatė kompoziciją „Mano pirmoji kolekcija“… Įdomu, nauja, naudinga.
Netrūko bendrų žaidimų, visi kartu lietuvių gestų kalba dainavome dainelę „Gerumo sparnai.“ Gerumo ir nuoširdumo juk per daug nebūna… Tai pajutome ir šįsyk. Renginys pasibaigė, o salėje netilo šurmulys, niekas neskubėjo skirstytis, vadinasi, supratome vieni kitus, mums kartu buvo gera.

Pradinių klasių mokytojos Laima Lazdauskienė
ir Irena Matuzevičienė