Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje šalia įvairaus amžiaus mokinių yra ugdomi ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikai.

Kaip ir kiekvieną pavasarį – vieni vaikai paauga, baigia lankyti darželį, iškeliauja į pirmą klasę. Kiekvieną rudenį grupė pasipildo naujai atvykusiais mažyliais.

Mokykla turi savo tradicijų, kuria naujas. Kai kurios jų skaičiuoja jau ne vienerius metus. O ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, jų tėveliai, pedagogai, mokyklos vadovai, baigiantis mokslo metams, renkasi į šventę ,,Sudie, darželi“.

Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, tai tradicinė šventė, kuriai be galo kruopščiai rengiamasi. „Tai reikšmingas ugdytinių gyvenime etapas. Jiems įteikiamos ne tik mokytojos rankomis pasiūtos ir sušildytos atminimo dovanos, sukauptas „kraitis“ – darbeliai, piešinėliai, bet ir uždedamos mažųjų magistrantų kepuraitės. Vaikai atsisveikina su juos mylinčia mokytoja skaudamomis širdelėmis“…

Nors šiemet šventę pakoregavo karantinas, ji tikrai nebuvo prastesnė už praėjusias. Iškilmingos, šiek tiek rimtos, šiek tiek graudžios priešmokyklinukų palydos vyko mokyklos kiemo edukacinėse erdvėse – Sraigių sode. Šiemet išlydėjome keturis būsimuosius mokinukus. Vaikai išdidžiai pozavo fotografei – buvusiai geriausiai mokyklos mokinei, 2009 – 2010 m.m. vienuoliktosios laidos abiturientei, o dabar jau mamai – Romai Birmanei. Visi susikaupę klausėsi mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės sveikinimo, mokytojos prisiminimų apie pirmąsias dienas darželyje.

Vaikai ir toliau ugdysis Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, todėl jų negąsdina būsimi pasikeitimai. Tačiau – tai bus naujas žingsnelis ilgoje šių vaikų gyvenimo kelionėje. Sėkmės Jums, vaikai. Gera buvo pažinti Jus ir stebėti Jūsų augimą.

Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Asta Sviderskienė