Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos 3-5 klasių mokiniai su mokytojomis Ramune Smirnoviene, Laimute Lazdauskiene ir  Palmira Stančauskiene vyko į Kauną. Neramino iš vakaro pliaupęs lietus, tačiau  išvykos dieną iš pat ryto džiugino saulės spinduliai.

      Pirmiausia aplankėme Lietuvos zoologijos sodą, kurį 1938 metais įkūrė žymus gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Garbaus žmogaus  kilnūs darbai tęsiami iki šiol.                                                                         

        Didis džiaugsmas gyvūnus stebėti iš arti! Per stiklą į mus kvėpavo tigras, stebėjome liūtų porelę, baltąjį vilką, kengūras, kupranugarius, išdykėles beždžiones. Sukome ratus apie mus visus sužavėjusias žirafas. O kur dar gražuoliai pelikanai, žuvys, keistos varlės ir smaugliai…                              Sakoma, kad Lietuvos zoologijos sode galima pamatyti 2000 gyvūnų,  atstovaujančių virš 200 rūšių iš viso pasaulio – nuo smulkiausio vabzdžio iki aukščiausios žirafos. Likome be galo patenkinti tuo, ką išvydome. 

         Spėjome ne tik gyvūnus pamatyti, bet  ir zoologijos sodo sūpynes išbandyti,  žaidimų aikštelės įrenginius patikrinti bei ramiai atsigaivinti ledais.
         Svajojome pamatyti   ne tik gyvūnus, bet ir įspūdingus augalus. Tad išvykos tęsinys – Aleksoto žalumoje paskendęs VDU botanikos sodas. Botanikos sodas jau daugiau kaip 90 metų kviečia į gausias augalų kolekcijas, didžiausią Lietuvoje oranžeriją ir rožyną. Atvykę į Botanikos sodą, pasijutome kaip saulėtoje Turkijoje, nes
pataikėme į patį rododendrų žydėjimą. Itin ryškių spalvų margumyne puikuojasi ir lankytojų žvilgsnius traukia iš viso pasaulio surinkta turtinga šių „rožės medžiais“ pavadintų krūmų ir medelių kolekcija. Nesižavėti šių augalų grožiu tiesiog neįmanoma. O kokia graži, rami Botanikos sodo aplinka…

       Saulutė kepino visą dieną, kartais atrodė, kad jos net per daug. Buvo taip gera… Tik diena perkopė į antrąją pusę ir teko nusiteikti kelionei į namus. Mokyklą pasiekėme jau vakarop, pavargę, tačiau kupini įspūdžių, laimingi, patenkinti smagia kelione.

                Surdopedagogė metodininkė (pradinių klasių) Laimutė Lazdauskienė