Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) bendruomenė aktyviai dalyvavo akcijoje Darom 2011. Per akciją idealiai buvo sutvarkyta visa mokyklos aplinka, mokiniai mokėsi rūšiuoti šiukšles. „Dirbdami visi pamatėme, kad įvairių šiukšlių vis daugėja, todėl jos turi būti tinkamai rūšiuojamos. Gamtinių atliekų tvarkymo problemą esame išsprendę – jau metai laiko, kai mokyklos teritorijoje yra komposto dėžė, į kurią kraunami lapai, žolė, kitos gamtinės atliekos. Po kiek laiko turėsime savo trąšų gėlynams. Dėl kitų atliekų, galvojame: kokių daugiausia susikaupia, kiek konteinerių reikėtų užsakyti,“ – sakė mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė.

PKNPM yra numačiusi įsijungti į projektą „Eko anga“ ir prisidėti prie ekologiškumo skatinimo, rūšiuojant atliekas įstaigos viduje. Nuo rugsėjo pirmosios Eko dėžės turėtų būti pastatytos prie mokyklos administracijos kabinetų, klasių, bendrabutyje.


Ši akcija parodė, kad mokyklos bendruomenė jau yra pilietiškai pasirengusi kurti švaresnę aplinką kartu,“ – pažymėjo mokyklos direktorė.

Laima LAPĖNIENĖ