Šeimų sveikatingumo šventėje – rungtys, šunys, baikeriai ir vienijantis bendravimo džiaugsmas

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM) surengta šeimų sveikatingumo šventė „Augu sveikas ir stiprus” vyko su tokiu trenksmu, griausmu ir geromis emocijomis, kad sustodavo ne tik pro šalį einantys praeiviai, bet iš smalsumo aplinkui esančių gyvenamųjų namų gyventojai vėrė langus ir ilgokai nuo jų nėjo šalin. Jų dėmesį traukė ne kasdien mokyklos teritorijoje kartu su vaikais futbolo kamuolį vaikantis kunigas, mokyklos kieme vykęs dresuotų šunų pasirodymas, šiaurietiško ėjimo pamokos. Tačiau tai dar ne visus labiausiai stebinę dalykai. Didžiausio susidomėjimo sulaukta į mokyklos teritoriją su griausmu atūžus baikeriams. Kol aplink mokyklos teritoriją ant riaumojančių motociklų buvo skraidinama nuo pačių mažiausių mokyklos bendruomenės narių iki pačios direktorės, griaudėjo visas mikrorajonas, o aplinkiniai gyventojai turbūt dar niekada nebuvo matę tokio reginio.

Bet kol aplinkiniai stebėjosi ir grožėjosi tuo, kas vyksta, mokyklos bendruomenė džiaugėsi šilta ir nuoširdžia bendryste, galimybe pamankštinti ne tik raumenis, bet ir smegenis, išbandyti ir patirti tai, ką ne kasdieną tenka patirti.

Jau antrus metus vykstanti sveikatingumo šventė, sutelkianti visą mokyklos bendruomenę, kaip ir praėjusiais metais, prasidėjo bendra mankšta, kurią vedė šio renginio organizatorė – kūno kultūros mokytoja metodininkė Vijoleta Vanagienė. Po mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės nuoširdaus pasveikinimo, renginio dalyviai pasklido po įvairias mokyklos vidaus ir kiemo erdves.

Norintys pamankštinti smegenis – sėdo prie šaškių ir šachmatų lentų. Kas norėjo pasitikrinti akies taiklumą – rinkosi smiginio varžybas. Taiklūs ir miklūs – skubėjo prie teniso stalo, norintieji išbandyti rankų stiprumą – lenkė rankas. Kiemo erdvėse rungėsi krepšinio ir futbolo komandos. Ypač stengėsi futbolo entuziastai, nes šioms varžyboms vadovavo tikybos mokytojas, kunigas Domingo Avellaneda. Smagaus juoko sukėlė staiga dingęs futbolo kamuolys, kuris, kaip paaiškėjo, buvo pasiritęs po kunigo sutana. Didelio susidomėjimo sulaukė ir šiaurietiškas ėjimas. Visiems, pasirinkusiems šią sporto formą, V.Vanagienė pravedė instruktažą. Patys mažiausieji buvo užsiėmę spalvingais lankais… Kadangi kiekvienas rado sau artimą veiklą, teigiamos emocijos liejosi per kraštus. Rungtyniavo mokiniai, mokytojai, tėvai, broliai, sesės, seneliai.

„Tai jau antrus metus vykstantis renginys, tapsiantis tradiciniu. Svarbiausias jo tikslas – suvienyti visą bendruomenę, įtraukti kuo daugiau šeimų, suteikti teigiamų emocijų ir galimybių kiekvienam kuo labiau atsiskleisti bei pažinti vienas kitą. O tam šiais metais buvo sumanyta dar daugiau įvairių rungčių ir veiklų, išnaudotos visos mokyklos vidaus ir kiemo erdvės. Tai, kad viską pavyko įgyvendinti, esame dėkingi ir gamtai, nes oras buvo puikus, saulė švietė lyg pagal užsakymą,” – džiaugėsi mokyklos direktorė D. Kriščiūnienė.

Daug džiaugsmo mažiems ir suaugusiems suteikė Panevėžio gyvūnų globos draugijos dresuotų šunų pasirodymas. Visus sužavėjo niūfaundlendų veislės kilniaširdis milžinas. Vaikams buvo didelis džiaugsmas visus šunis paliesti, paglostyti, su jais įsiamžinti, sužinoti daug įdomaus iš draugijos direktorės Rūtos Liberienės ir kartu atvykusių dresuotojų.

Neišdildomą įspūdį šventės dalyviams padarė atgriaudėję klubo „IRON X MC” baikeriai. Vaikai drąsiai sėdosi vėžinami, nes vienas iš ant šių plieninių žirgų savininkų – mokinio Povilo Meškelio tėtis. Malonumu būti pavėžintomis mielai pasinaudojo ir visada jaunatviškos bei šiuolaikiškos moterys: mokyklos direktorė D. Kriščiūnienė, socialinė pedagogė Genovaitė Kazlauskienė, mokinių mamos, mokytojos…

Taigi, dinamikos, gerų emocijų ir naujų įspūdžių buvo su kaupu. Po rungčių ir pramogų prasidėjo apdovanojimų metas. Labai atsakingas darbas, suskaičiuoti renginio dalyvių rezultatus ir paskelbti nugalėtojus, teko vyr. matematikos mokytojai Zitai Bložienei. Neliko nė vieno, kuris nebūtų gavęs apdovanojimo: visiems rungčių laimėtojams buvo įteikti medaliai ir padėkų raštai, o dalyvavusiems – paguodos prizai. Dovanas ir prizus įsteigė: Panevėžio „Rožyno bendruomenė”, kūno kultūros mokytoja metodininkė V. Vanagienė, mokyklos direktorė D.Kriščiūnienė, socialinė pedagogė G.Kazlauskienė. Du tortus ir šūsnį medalių šventės dalyviams padovanojo Panevėžio kurčiųjų sporto klubo „Vėjas” pirmininkas A.Juknevičius.

Po apdovanojimų prasidėjo antroji, ne mažiau svarbesnė, renginio dalis – piknikas mokyklos kieme. Buvo patiesti pledai, visi pakviesti prie gausaus vaišių stalo, ant kurio puikavosi didžiuliai tortai, ledai, vaisiai, sultys, keptos dešrelės, įvairiausios daržovės. Vaišes visi galėjo patogiai įsidėti į praėjusiais metais JAV ambasados dovanotus padėklus ir susėdus ant minkštų pledų aptarti renginį bei besibaigiančius mokslo metus. Vaikai, mokytojai, tėvai džiaugėsi galėdami pabendrauti neformalioje, tačiau visus vienijančioje aplinkoje.

Laima LAPĖNIENĖ