Spalis margaspalvių lapų šokiu kasmet atneša į mokyklas Tarptautinės mokytojų dienos šventę, nuspalvintą pačiais gražiausiais rudeniniais žiedais. Tradiciškai Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) 5 klasės mokiniai ir mokyklos tarybos nariai spalio 5-ąją organizavo renginį ,,Rudeninis šokis mokytojui.“ Šoko antrokė Katalėja Tančikaitė ir penktokas Pijus Jašinskas bei muzikinę staigmeną mokytojams pateikė trečiokas Simas Tamonis ir penktokas Pijus Jašinskas. Juos parengė muzikinės ritmikos ir neformaliojo ugdymo mokytoja metodininkė Regina Liutkevičienė.

 Šoko ir mokyklos mažieji, parengti priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinio Marko ir jo pirmokės sesutės Rositos mamos Kristinos Kudirkienės. Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė teigė, kad Tarptautinė Mokytojų diena skirta tiems, kurie geba mylėti vaikus. „Žinių pasaulio labirinte Mokytojas išlieka niekuo nepakeičiamu vedliu savo mokiniams“, – kalbėjo direktorė. Ji akcentavo, kad būti mokytoju – įkvepianti ir atsakinga patirtis, suteikianti ypatingą galimybę prisiliesti prie kito žmogaus likimo. Profesinės šventės proga linkėjo, kad neišsektų mokytojų meilės lobynai, kad jų užtektų keliaujant mokytojo kasdienybės taku, kad profesinėje veikloje visuomet didžiausia bendražygė būtų meilė. Linkėjo nepasimesti ir tarp daugybės kasdienių rūpesčių… 

Direktorė už nuoširdų darbą su klausos negalią turinčiais mokiniais, aktyvią metodinę veiklą bei darbą mokyklos taryboje apdovanojo tris mokytojas: Ritą Kasparienę, Laimutę Lazdauskienę ir Vijoletą Vanagienę. Pasidžiaugė, kad šiemet Panevėžio miesto mero padėka bus pagerbta direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė už puikų vadovavimą ugdomajam procesui bei nuoširdų darbą su socialiniais partneriais. Direktorės auklėtiniai šeštokai visiems mokytojams dėkojo, įteikdami po paprastą klevo lapą su nuoširdžiai išrašytu ,,Ačiū“.

Sveikinti mokytojų atvyko Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Panevėžio teritorinio skyriaus vedėja Sandra Kemeraitienė su vertėjų komanda, dovanodamos rudeninių gėlių puokštę bei vitaminų – didžiulį vaisių rinkinį. Mokytojų laukė dovanėlės ir nuo mokinių. Tai ,,pražydę“ šventiniai pieštukai bei penktokų vaišės – kepta duona su gurmanišku padažu. Nepedagoginio personalo darbuotojai vaišino šventiniu tortu.

Šventė nuaidėjo rudeniniais šokiais, o mokyklos direktoriaus pareigas, mokytojų ir auklėtojų darbą nuoširdžiai „dirbo“ 8, 9 ir 10 klasių mokiniai. 

Mokytojai džiaugėsi ir išradingais mokiniais, ir savo profesine švente.

Laimutė Beinarauskienė, PKNPM  lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, 5, 7, 8 klasės vadovė