Gegužės 22 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai, tėveliai, klasių vadovai vyko į Kauną. Svečiavomės Kauno taikomosios dailės mokykloje ir Lietuvos zoologijos sode.

Atvykome į šią mokyklą, nes dešimtokė Miglė Tamonytė renkasi profesiją. Ji be galo meniškos prigimties, kūrybiška mokinė. Didžiausia pagalbininkė klasės vadovei organizuojant renginius, dekoruojant, apipavidalinant, iliustruojant ir kuriant įvairius meno kūrinius.

Kauno taikomosios dailės mokykla įsikūrusi jau nuo 1978 m. V.Krėvės pr. 112. Ji kviečia mokytis įvairių meno profesijų: vizualinės reklamos kūrėjo, keramiko, juvelyro, fotografo, interjero kūrėjo. Šioje mokykloje veikia ir gimnazijos skyrius. Netoliese yra bendrabutis. Taigi, puiki vieta mokytis kūrybiškiems, turintiems meninių gebėjimų mokiniams.

Po viešnagės mokykloje apsilankėme zoologijos sode, kurį 1935m. įkūrė Tadas Ivanauskas. Šiandien jis atnaujintas, kviečia dalyvauti edukacijose. Ypač mokiniai norėjo pamatyti zebrus, žirafas, liūtus ir tigrus, kupranugarius ir raganosius. O kiek dar paukščių, roplių, žuvų… Daugelį gyvūnų pažinome, su kitais susipažinome. Kurtiesiems vaikams šis apsilankymas zoologijos sode buvo puiki pamoka plėsti žodyną ir akiratį. Gali būti, kad kas nors iš mokinių ateityje pasirinks ir gyvūnų prižiūrėtojo profesiją.

Taigi, Kaunas atskleidė daug galimybių.

                        Laimutė Beinarauskienė