Tikriausiai jau niekam nekelia abejonių tai, jog geriausiai vaikai įsimena tas ugdymo(si) patirtis, kurios jiems sukelia emocijas. Kiekvieną dieną stengiamės, kad mūsų vaikų dienos būtų kuo įdomesnės, ugdomosios veiklos stebintų, sudomintų, skatintų kelti klausimus, kviestų ieškoti atsakymų ir į pasaulį žvelgti tyrėjo akimis! Todėl ir šį kartą, minėdami Pyragų dieną, drauge su ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais norėjome išsiaiškinti, kaip išsikepti pyragą patiems. Supratome, kad turime perskaityti receptą, pasirūpinti reikalingais produktais, pasverti, pamatuoti, suskaičiuoti. Pjaustyti, maišyti, plakti ir kepti – štai kiek darbų turėjome atlikti! Tad nieko nelaukę, pasiraitoję rankoves ir puolėme prie darbo. Vaikų akys žibėjo, smalsumas ir entuziazmas liejosi per kraštus. Dirbo visi – nuo mažiausio nė dvejų neturinčio Mijaus iki pačių didžiausių šešiamečių Rositos, Milanos ir Leono. Kol kepė pyragas, dengėme stalą, ruošėme arbatą. Nepamiršome ir artimiausių draugų pavaišinti.

      Smagi ir prasminga buvo diena, suteikusi ne tik naujų žinių, leidusi išbandyti save, bet ir pilna gerų emocijų.

 Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Asta Sviderskienė