Kiekvienais metais lapkričio 6 dieną Lietuvoje švenčiama Pyragų dieną. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti juos kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti kilniems tikslams. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Vaikų svajones šią dieną padėjo išpildyti Aukštaitijos siaurojo geležinkelio kolektyvas. Galbūt kiek kitaip, nekepdami pyragų ir jų nepardavinėdami…tiesiog: pakvietė Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus pasivėžinti siaurojo geležinkelio traukinuku ir suvalgyti pyragą senojoje depo kalvėje.

Vaikai iš anksto džiaugėsi būsima išvyka, o juos lydinčios pedagogė Asta Sviderskienė bei padėjėjos Jurgita Stogytė ir Kristina Šinkūnienė ruošėsi kepdamos pyragus.

Atvykę į Siaurojo geležinkelio stotį, radome laukiantį traukinuką. Apžiūrėjome stotelėje įsikūrusį riedmenų muziejų, lyginome „siauruką” su šalia riedančiais plačiojo geležinkelio traukiniais. Sulipę į traukinuką, riedėjome į depą. Ten apžiūrėjome skirtingus vagonus, sužinojome šiek tiek Siaurojo geležinkelio istorijos. Tuomet buvome pakviesti į senąją kalvę. Anksčiau čia karštoje ugnyje buvo kalama geležis, o šiandien – puiki erdvė išgerti arbatos, bendrauti, pasišildyti prie spragsinčios ugnies.

Kalvėje vaikus sutiko Siaurojo geležinkelio direktorius ir darbuotojai, vaišino arbata, apdovanojo atšvaitais, vaizduojančiais traukinuką. Smagu buvo visiems: vaikams – apsilankyti neįprastoje erdvėje, suaugusiems – patirti bendravimo su vaikais džiaugsmą.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Asta Sviderskienė