Balandžio mėn. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas projektas „ Duonos kelias…“ Buvo organizuojamos viktorina „ Nuo grūdo iki stalo,“ mokinių, gyvenančių bendrabutyje, piešinių paroda, išvyka į duonos kepyklėlę „ Runika ir Ko,“ popietė, skirta projekto apibendrinimui.

Balandžio mėn. 9 dieną vyko mokinių, gyvenančių bendrabutyje, piešinių paroda. Šiame projekte dalyvavo ne tik bendrabučio, bet ir miesto mokiniai. Jie sukūrė meniškus piešinius, kuriuos vertino dailininkas, parodos kuratorius Povilas Šiaučiūnas.

Balandžio mėn. 22 dieną viktoriną „ Nuo grūdo iki stalo…“ organizavo bendrabučio auklėtojai: parengė scenarijų ir fotografavo Lijana Čiplienė, renginį vedė Rūta Morozienė ir Artūras Juknevičius, filmavo ir paruošė skaidres Ramūnas Kabelis. Mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje, sprendė kryžiažodžius, iš sukarpytų ir sumaišytų žodžių turėjo sudėlioti sakinius, iš pateiktų įvairių rūšių grūdų pavyzdžių atspėti javų pavadinimus, žaidė įvairius žaidimus. Mokiniams patiko užduotis pasakyti kuo daugiau mažybinių žodžių apie duoną. Jie noriai atsakinėjo į klausimus, prašė organizuoti rengino tęsinį.

Balandžio mėn. 23 dieną buvo organizuota išvyka į duonos kepyklėlę „ Runika ir Ko.“ Direktorė Zita Kielienė papasakojo kepyklėlės istoriją, parodė duonos ir pyrago gamybai skirtą įrangą. Mokiniai pamatė, kaip maišoma tešla, formuojami įvairūs duonos ir pyrago gaminiai, kepama krosnyje, kaip iš krosnies išimami kepiniai ir dedami į lentynas.

Balandžio mėn. 30 dieną vyko popietė, kurioje buvo apibendrintas projektas „ Duonos kelias…“ Šioje šventėje devintos klasės jaunuoliai inscenizavo, kaip anksčiau žmonės augindavo duoną, o merginos laikydamos rugių puokštes imitavo eilėraščius apie duoną. Į salę renginio vedėjas Artūras Juknevičius įnešė ant balto drobinio audinio naminį duonos kepalą. Po to mažieji bendrabučio aktoriai parodė mini spektakliuką „ Maža raiba vištytė ir kviečiai.“ Žiūrovus sužavėjo mokinių vaidinimas apie tai, kaip vištytė ir maži viščiukai kepė duonos kepalą, net naminiams gyvūnams seilė varvėjo… Po spektakliuko kunigas Domingo pašventino stalą, ant kurio buvo padėti duonos kepalai ir duonos gira.
Ir dalyvių, ir žiūrovų nuotaika buvo puiki.

Auklėtojų metodinė grupė