Tarptautinės mokytojų dienos proga mokyklos bendruomenė vyko į edukacinę kelionę po vieną įstabiausių Lietuvos vietų – Kuršių neriją, daugiausia laiko ir dėmesio skyrusi didžiausiai ir gražiausiai šios vietovės gyvenviečių – Nidai. 

Pasak šios kelionės koordinatorės – mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, tokios išvykos suburia žmones, per bendrystę leidžia pažinti vieni kitus. Taip, sakė ji, keitiesi pats, keičiasi ir šalia esantys.

Kadangi buvo išvykta anksti ryte, tad pirmasis sustojimas buvo Raseinių r. ,,Vėjūkuose.“ Ten mokyklos vadovė jau tradiciškai, visus keliautojus vaišino savo ruoštais pusryčiais: dar šiltu aviečių kisieliumi, kepta duona ir gardžiais kotletukais.

Iš Klaipėdos Naujojoje perkėloje keltu persikėlus į Smiltynę, pirmiausia buvo aplankyta Juodkrantė, kurios pagrindinis akcentas – aukšta ir medžiais apaugusi kopa, vadinama Raganų kalnu. Kalno papėdėje laukė malonus susitikimas su dabar Juodkrantėje gyvenančia buvusia Lietuvos kurčiųjų draugijos mėnraščio ,,Akiratis“ redaktore Gene Karkliene. Ji džiaugėsi susitikimu, domėjosi mokyklos gyvenimu. Lipant į kalną, buvo prisiminta legenda, pasak kurios, kadaise ant kalno puotas keldavo raganos ir velniai, čia lankydavosi net pati vyriausioji ragana Ragė, todėl ši vieta ir buvo pavadinta Raganų kalnu. Dabar, drožybos meistrų dėka, senųjų pasakų ir legendų veikėjų skulptūromis papuoštas kalnas yra tarsi gyvas. Tokių skulptūrų  iškilę per 80.

Judant link Nidos, pakeliui užsukta į kormoranų stebyklą, Naglių  gamtiniame  rezervate gėrėtasi Mirusiomis kopomis. Išskirtinį rezervato kraštovaizdį galima išvysti tik einat Naglių pažintiniu taku. Jo pabaigoje,  pasiekus Agilos kopą (53 m aukščio), gėrėtasi nuo jos atsiveriančiu nuostabiu vaizdu į Kuršių marias.

Nidoje aplankytas Mizgirių gintaro galerija – muziejus, Nobelio premijos laureato, rašytojo Tomo Mano memorialinis muziejus, evangelikų liuteronų bažnyčia (pastatyta 1888 m.) bei  šalia šventovės – etnografinės kapinės, kurios ypatingos tuo, jog čia vietoj įprastinių antkapių dalį kapų žymėdavo mediniai krikštai. Net ir kelintą sykį lankantis Nidoje, didžiulį įspūdį palieka Kuršių nerijos gamtos stebuklas – Parnidžio kopa. Pakeliui į ją aplankyta  Neringos gamtos trapumą parodanti A. Mamontovo ir J. Vaitkutės sukurta instaliacija ,,Anglies miškas,“ pasidžiaugta saule ir jūra, vakarais pasivaikščiota marių krantine, grožėtasi prieplauka, jachtų uostu. Beje, Nida grožėtasi ne tik iš sausumos, bet ir iš marių pusės. Išvykoje laivu priplaukta arti Parnidžio ir Didžiosios kopos, siekta vandens siena su Rusijos ir Kaliningrado sritimi, grožėtasi saulėlydžiu.

Aplankyta Neringos meno mokykla su kuria mokykla yra sudariusi bendradarbiavimo sutartį, susitikta su mokyklos direktore Rasa Norviliene, pasigėrėta naujai įrengtomis įstaigos edukacinėmis erdvėmis.

Sekmadienį, paskutinę kelionės dieną,  keliauninkai dalyvavo Šv. Mišiose, atsisveikino su Nida.

,,Dar sykį įsitikinome, kad tai yra išskirtinis žemės kampelis yra mūsų šalies perlas,“ – pažymėjo D. Kriščiūnienė.

Kelionės pabaigoje už gerai praleistą laiką, puikius įspūdžius visi vykusieji padėkojo šios išvykos iniciatorėms ir organizatorėms: mokyklos direktorei D.Kriščiūnienei ir kūno kultūros mokytojai metodininkei  bei mokyklos tarybos pirmininkei Vijoletai Vanagienei. 

Laima Lapėnienė