Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje lapkričio 27 dieną lankėsi Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos mokiniai kartu su socialine pedagoge Gintare Lengveniene ir teatro vadovu Gintaru Petraičiu. Jie 5 – 10 klasių mokiniams parodė spektaklį apie jaunuolių santykius mokykloje ir kitoje aplinkoje, kur kyla pagundų žalingiems įpročiams – elektroninėms cigaretėms. Vieni vaikai susižavi ir lengvai pasiduoda pagundoms, o kiti sako rūkymui – ne. Spektaklio metu mokiniai mokė, jog reikia atsispirti žalingiems įpročiams ir kalbėjo apie rūkymo žalą. Po to buvo aptarta spektaklio idėja ir pagrindinė mintis. Kalbėta apie tai, kaip jaunuoliai laisvalaikiu gali turiningai ir smagiai praleisti laiką bendraudami, žaisdami, lankydami būrelius ar sportuodami.

Visi kartu komandose atliko užduotis: ieškojo žodžių, rašė mintis apie rūkymo žalą, piešė ženklus. Kartu linksmai pristatė komandose sukurtas užduotis ir pažadėjo nerūkyti. Renginio pabaigoje apibendrintos ir įvertintos įvykusios veiklos. Mokiniai turėjo ne tik gerų emocijų popietę, bet ir kartu mokėsi draugauti, bendrauti bei pasirinkti teisingą kelią – kelią be cigarečių. Džiaugiamės gražia ir prasminga draugyste su Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos mokiniais ir mokytojais.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė