Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Tai ypatinga diena visiems, kurie neabejingi gyvūnams. Antrąją projekto  savaitę ir mes skyrėme mūsų augintiniams – parengėme foto stendą „Aš ir mano augintinis“. Mokiniai spinduliuoja meile savo augintiniams, nes augintinis tampa ne tik geriausiu draugu – jo buvimas šalia ramina, gerina nuotaiką ir savijautą, suteikia grožio, meilės, šilumos. 

         Spalio 5 –ąją vykome į Molainių žirgyną. Mus pasitiko besišypsanti žirgyno savininkė – Daiva Zavadskienė, kuri papasakojo, kad šiuo metu žirgyne  gyvena 7 įvairaus amžiaus  žirgai. Sužinojome, kad prieš daugybę metų gyvenę arkliai buvo nedideli, baikštūs, mito žole, turėjo penkis pirštus, o ne kanopas. Senovėje arklius turėjo beveik kiekviena šeima. Paklausę, kuo žirgas skiriasi nuo arklio, išgirdome atsakymą, kad – niekuo.  Tai mes dabar įpratę manyti, kad arkliai yra darbui naudojami, o žirgai – pramogoms, jodinėjimui, sportui.

          Į žirgyno arklides atėjome ne tuščiomis, o nešini dovanomis žirgams. Buvo tikra „puota“ – vaikai maitino gražuolius obuoliais, morkomis, duona. Drąsiausi žirgus šukavo. Netrukome įsitikinti, kad arkliai – labai meilūs, protingi, jautrūs ir nepakartojamo grožio gyvūnai.    

          Turėjome galimybę ne tik pamatyti, paglostyti, pamaitinti, bet ir, tvirtai įsitaisę balne, pasijusti tikrais jojikais. Jojo visi: vieni drąsiai, kiti su nedidele baime. Šypsena ir šūksniai, jojant nuokalne, lydėjo visus mūsų  jojikus. Manome, kad į žirgyną sugrįšim dar ne kartą, šie augintiniai mums labai patiko…

Projekto organizatorės – pradinių klasių mokytojos metodininkės

Laimutė Lazdauskienė ir Laima Palionienė