Penktoji projekto savaitė – ,,Apie tuos, kurių negirdim….“ (žuvys ir kiti vandens gyventojai). Pasižiūrėkime į tvenkinį, ežerą ar upelį: kiek ten įvairiausių augalų ir gyvūnėlių! Ten jų gimtieji namai. Mums pasaulis po vandeniu visada buvo paslaptis ir mes juo labai žavimės, o dar daugiau – vaikai, todėl kalbėjomės apie įdomų vandens gyvūnų gyvenimą, aptarėme upių, ežerų ir jūrų žuvis, skaitėme diagramas, kiek kuri žuvis gali išgyventi be vandens, nustatėme žuvį rekordininkę, lenktyniavome,ieškojome skirtumų. Mokiniai su nekantrumu laukė rubrikos „Tai įdomu!” – aiškinomės, ar yra skraidančių žuvų, ar žuvis gali nuskęsti, ar žuvys gali miegoti… Kūrybinių dirbtuvėlių rezultatas – gražus akvariumas su gausybe nupieštų žuvyčių.

    Viskas, kas turi pradžią – turi ir pabaigą… Penktadienį, spalio 28 – ąją, vyko šventinis renginys – projekto „Paslaptingas gyvūnų pasaulis“ užbaigimas.  Šventės geroji fėja – muzikos ritmikos mokytoja Regina Liutkevičienė. Nuoširdžiai jai dėkingi! Vaikai atliko įvairias vikrumo, greitumo, loginio mąstymo užduotis – lindo tuneliu, atliko mankštą, imitavo gyvūnus, šoko, žaidė kūrybinius žaidimus – užrištomis akimis stengėsi prikabinti trūkstamas gyvūnų kūno dalis, skirstė gyvūnus į laukinius, naminius ir vandens gyvūnus, sprendė rebusus,  atsakinėjo į viktorinos klausimus. Aktyvūs buvo visi, todėl iš mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės rankų visi gavo padėkos raštus ir atminimo dovanėles. Pirmuosius direktorė pakvietė pačius pačius aktyviausius projekto dalyvius, tai ketvirtoką Simą Tamonį, trečiokę Katalėją Tančikaitę ir antrokę Emą Lukminaitę.   

     Įvykdėme projekto tikslą – sudarėme mokiniams sąlygas dalyvauti turiningoje pažintinėje patiriamojoje edukacinėje veikloje, leidome skleistis kūrybiškumui… Mokiniai paprastai ir linksmai susipažino su gyvūnais, jų įvairove ir paplitimu. Supratome, kaip vaikams svarbu pažinti gyvūnus ne tik iš knygų, kaip svarbu priglausti, paglostyti, pamaitinti, pastovėti šalia.

      Kinai turi patarlę „Pradžia ir pabaiga tiesia viena kitai ranką“. Pabaiga visada yra kažko pradžia… Sveikas, Helovyne!

Projekto organizatorės – pradinių klasių mokytojos metodininkės

Laimutė Lazdauskienė ir Laima Palionienė