Dažnas maišo du panašius žodžius – „vabalas” ir „vabzdys“. Kuo gi jie skiriasi? Taisyklė paprasta – visi vabalai yra ir vabzdžiai, bet ne visi vabzdžiai yra … 

       Ketvirtoji projekto savaitė – ,,Apie tuos, kurių nematom….“ (vabzdžiai, vabalai). Patiko, mokiniai laukia projekto renginių. Mokytojoms – smagu! Šįkart  dalinomės mintimis apie vabzdžius – susipažinome su 10 įdomiausių pasaulio vabzdžių, spėjome dėliones, mįsles, sprendėme kryžiažodžius, aiškinomės įdomius faktus – žiogo ausys ant kojų, skruzdės nemiega, o tarakonas be galvos dar gali išgyventi 12 valandų… Stebėjome vabzdžių namelio gyventojus, kolektyviai kūrėme pievą, kurioje draugiškai sau vietą randa visi mažieji gyventojai. 

    Pažintį su vabzdžiais tęsėme Panevėžio kraštotyros muziejuje. Ten dalyvavome gamtos edukacinėje programoje „Bitelės istorija“. Mokiniai sužinojo, kad bitės nuo seno buvo vertinamos kaip vienos iš naudingiausių vabzdžių. Žmogus mokėsi jas pažinti, jomis rūpintis ir su jomis draugauti. Edukacinėje programoje susipažinome su bičių gyvenimu, senuoju bitininkystės amatu, jų nauda. Išlaižėme visą medų, įsitikinome medaus saldumu, iš vaško pasigaminome žvakelę. Sutarėme, per Vėlines kartu su tėveliais uždegti… 

Projekto organizatorės – pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimutė Lazdauskienė ir Laima Palionienė