„Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas.“
                                                                                               Johanas Volfgangas Gėtė

     Panevėžio  kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) pradinių

klasių mokiniai su savo mokytojomis Laimute Lazdauskiene ir Laima Palioniene vykdė ilgalaikį projektą “Paslaptingas gyvūnų pasaulis”. Gamta ir gyvūnai vaikus domina labiausiai. Ar galima nemylėti gyvūnų? Tikrai ne. Juk jie mus stebina savo atsidavimu, įvairove, išradingumu… Pasitelkę pažintines, menines, interaktyvias bei fizinio aktyvumo veiklas, kurios suteikė galimybę sužinoti, pamatyti, patirti daug naujo ir įdomaus, nėrėme į Paslaptingą gyvūnų pasaulį… 

          Pirmoji savaitė – ,,Apie tuos, kuriuos gerai pažįstam …“ (žvėrys ir žvėreliai). Pažintį su žvėrimis pradėjome gyvai! Ir ne bet kur, o tikrų tikriausiame Safari parke, kuriame aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke gyvena daugiau nei 200 gyvūnų – čia laisvai ganosi danieliai, juodieji Afrikos stručiai, Highland raguočiai, lamos, alpakos, muflonai, asiliukai, Velso poniai, kupranugariai, buivolai, zebras… Pamatėme gyvūnų pasaulį iš arti, be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje, važinėjome visureigiais, galėjome ne tik grožėtis gyvūnais, galėjome juos pamaitinti, paglostyti. Pro langą galvas kišo lamos, iš delno morkas glemžė asilai, buivolai, avinai, poniai, pikčiurna zebras, gobšuolis kupranugaris, afrikinis strutis – visa tai vyko ne tolimoje Afrikoje, bet Anykščių Safari parke. Nuostabu! Pasidžiaugėme alpakų draugija, mažuosius ožiukus galėjome paimti ant rankų … 

          Išvyką tęsėme aplankydami Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinį kompleksą, kuriame susipažinome su buvusios pilies istorija, apžiūrėjome pilies maketą, įsitraukėme į žaismingus, teatralizuotus karybos žaidimus, išmėginome akies taiklumą ir rankų stiprumą šaudant iš lankų, mėtant ietį. Pasivaikščiojome Medžių lajų taku, kuris vingiuoja Anykščių šilelio medžių viršūnėmis, pasigrožėjome rudenėjančiais Šventosios upės vingiais. Aplankėme legendomis apipintą, velnio neštą ir pamestą Puntuko akmenį – antrąjį pagal dydį riedulį Lietuvoje. 

        Savaitės renginiai tęsėsi mokykloje. Susibėgę kartu, žaidėme kalbinius – kūrybinius žaidimus, sužinojome daugybę įdomių faktų apie žvėris, prisiminėme, ką matėme Safaryje, savo malonius prisiminimus paliejome akvarele ant tapeto… 

Projekto organizatorės – pradinių klasių mokytojos metodininkės

Laimutė Lazdauskienė ir Laima Palionienė