Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla 2023 – 2024 mokslo metus pradeda su šešiais klasių komplektais, kuriuose yra 24 mokiniai ir viena ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupe. Šioje grupėje – 4 mokiniai. Ikimokyklinio ugdymo grupę papildė dvimetis Timas Birmanis, buvusios mokyklos mokinės Tomos Bakaitės – Birmanės sūnus. Mokyklą paliko septyni dešimtokai, sėkmingai išlaikę Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrą. Penki iš jų – tęs studijas: Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centre ( programavimo, kompiuterinio projektavimo operatoriaus ir automatinių sistemų mechatroniko ), Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre ( fotografo ), Klaipėdos technologijų mokymo centre ( vizualinės reklamos gamintojo ).

Į užtarnautą poilsį išėjo trys mokytojos. Tai – Laimutė Lazdauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, mokykloje dirbusi nuo jos įsikūrimo, t. y. 30 metų. Ilgametės pedagogės: Rita Kasparienė, vyresnioji anglų kalbos mokytoja bei Regina Liutkevičienė, muzikinės ritmikos mokytoja metodininkė. Priimta nauja anglų kalbos mokytoja Neringa Lekandrė, buvusio mokinio mama.

Vasarą mokykloje lankėsi ir dalyvavo lietuvių gestų kalbos užsiėmimuose Panevėžio sporto akademijos vasaros stovyklos stovyklautojai. Užsiėmimus vedė lietuvių gestų kalbos mokytojas Vilius Glušokas bei Kurčiųjų kultūros centro iliuzionistas Michailas Chovanskis.

Liepos 1 – ąją mokykloje buvo organizuotas tarptautinis renginys, skirtas Panevėžio esperanto veiklos 100 – mečiui paminėti, kuriame dalyvavo svečiai ne tik iš Latvijos, įvairių Lietuvos miestų, bet ir gausi mokyklos bendruomenė.

Liepos 6 – ąją mokykloje iškilmingai paminėta Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Joje dalyvavo mokyklos,  kurčiųjų bendruomenių nariai, įvairių miesto organizacijų atstovai, LR Seimo nariai. Vyko šventinė programa, kartu sugiedotas Lietuvos himnas.

Liepos 29 – ąją Pociūnėliuose (Radviliškio rajonas) vyko lenkų kultūros festivalis, kuriame dalyvavo mokyklos komanda. Tęsiami ilgalaikiai kultūriniai ryšiai su Kėdainių lenkų draugija. Šios bendrijos pirmininkė Irena Duchovska su dviem ansambliais „Issa” (vadovė Valerija Vansevičienė) bei „Giedra” (vadovė Aldona Sasnauskienė) dalyvavo rugsėjo pirmosios renginyje.

Rugpjūčio 3 – 7 d. mokyklos direktorė Jablunkov miestelyje (Čekija) Moravijos – Silezijos krašte dalyvavo tarptautiniame kultūriniame renginyje ir buvo pakviesta į oficialų susitikimą su miesto burmistru bei kitais asmenimis. Domėjosi  kurčiųjų ugdymu Čekijoje.

 Iškilmingai paminėta rugsėjo 1 – oji, į kurią atvyko mokiniai, tėvai (globėjai, rūpintojai), įvairūs ansambliai, svečiai iš Kėdainių. Mokslo ir žinių dieną jau daugelį metų švenčiamas lenkų kultūros festivalis „Auksinis ruduo”. Visa mokyklos bendruomenė ruošiasi iškilmingam Panevėžio miesto jubiliejinio – 520 – ojo gimtadienio paminėjimui. Šventinėje eisenoje bus reklamuojama lietuvių gestų kalba.