Pavasaris atnešė į mokyklas linksmą Šimtadienio šventę. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) dešimtokai kovo 15 d. buvo pakviesti į Šventinį „posėdį“.  Darbotvarkėje – dešimtokų sveikatos tikrinimas, mokymosi ir elgesio svarstymas bei kiti klausimai. 

          Devintokai, pagaminę didžiulius termometrus, tikrino vyresniųjų savo draugų temperatūrą, su prožektoriais švietė plaučius ir kitaip tyrė sveikatą. Radus sveikatos sutrikimų, buvo nutarta skirti dešimtokams 100 dienų reabilitacijos programą. Kad geriau šias dienas išnaudotų, devintokai įteikė Šimtadienio kalendorių – batą, kuriame šimtas pėdučių su palinkėjimais. Taip pat dešimtokams padovanojo po vaikystės nuotrauką bei pažėrė patarimų žiogo ir skruzdės personažų lūpomis.

          Sveikinimo kalbas ir palinkėjimus sėkmingai užbaigti mokslo metus išsakė mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė, klasės vadovė Zita Bložienė, sveikinimo laišką perdavė pirmoji mokytoja Irena Matuzevičienė, socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė ir kt. 

          „Posėdyje“ buvo daug šokama. Šokiu sveikino dešimtokus Panevėžio moksleivių namų šokių  grupės ,,Selevy“ merginos ir PKNPM mažiausieji – ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės „muzikinė trupė“ (vadovė Regina Liutkevičienė), sportinių šokių klubo ,,Rumba” šokėjai Sonata Mackevičiūtė ir Adomas Vaitkevičius. Valsas ir tango „posėdyje“ – neįprastas dalykas, bet tądien suteikė daug džiaugsmo ir puikių emocijų. Posėdis dešimtokams ir po „posėdžio“ šventinis devintokų tortas su fejerverkais priminė, kad jau nenumaldomai artėja pagrindinio ugdymo pasiekimų patikra (PUPP) ir Paskutinis skambutis jau nebe už kalnų.

 9 klasės vadovė, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Laimutė Beinarauskienė