Džiaugsmas matyti ir suprasti yra pati puikiausia gamtos dovana. – A. Einšteinas.

          Šios minties vedini Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) P-4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Laimute Lazdauskiene, Irena Matuzevičiene, Laima Palioniene ir Rima Lavickiene  rugsėjo 9 – ąją lankėsi Panevėžio gamtos mokykloje.

          Šioje mokykloje lankėmės ne pirmą kartą, tačiau apsilankyti ten, kur gera, visada malonu. Šįkart mus lydėjo lietuvių gestų kalbos vertėja, suteikusi mūsų mažiesiems galimybę ne tik akis paganyti, bet ir daug naudingos informacijos sužinoti. „Gyvūnų sode“ – apie vėžlių ilgaamžiškumą, šinšilų jautrią klausą ir norą šokinėti, apie margaspalvių papūgų keliamą triukšmą, apie jūrų kiaulytes, žiurkėnus, nykštukines pelytes ir smauglį, mokyklos kieme – apie mūsų krašto gyvūnus: triušius, ožkas, vištas, žąsis, fazanus…

          Ne tik išklausėme įdomų vadovės pasakojimą, bet spėjome ir išpuoselėta mokyklos aplinka pasigrožėti, pasidomėti vabzdžių namais, pabėgioti basų kojų taku. Supratome, kokią svarbią vietą mūsų mažųjų gyvenime užima gyvūnai, kiek daug tose mažose širdelėse švelnumo – vaikai džiaugėsi kiekvienu pamatytu gyvūnėliu, kiekvieną norėjo paliesti, paglostyti, palesinti, pamaitinti… Daug sužinojo. Ar gali būti geresnė pasaulio pažinimo pamoka?..

          Mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės teigimu, tik gamtos mokslais yra ugdomos vertybinės mokinių nuostatos, įgalinančios juos tapti brandžiomis asmenybėmis.

PKNPM surdopedagogė metodininkė (pradinių klasių) Laimutė Lazdauskienė