Balandžio 17 dieną Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos  ,,Keliavom, keliaujam ir keliausim‘‘  projekto dalyviai:  ikimokyklinio – priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir  pradinių klasių mokiniai  su  mokytojomis Irena Matuzevičiene , Laima Lazdauskiene,  Gita Gižiene ir Asta Sviderskiene  vyko į pažintinę išvyką ,,Senos mašinėlės man labai patinka…”.  Mokiniai kartu su mokytojomis  pabuvojo Panevėžio rajono, Piniavos gyvenvietėje,   Klemento Sakalausko įkurtame  privačiame muziejuje. 

      Mažuosius lankytojus nustebino surinktų eksponatų gausa ir įvairovė:  senoviniai automobiliai, žemės ūkio mašinos bei padargai, spynos, muzikiniai prietaisai, dokumentai, šventųjų skulptūrėlės, rankdarbiai, naro kostiumas ir dar daug kitų.

        Visi eksponatai mena tolimą praeitį -siekia  XVIII–XIX  ir net vėlesnius amžius.  

  Vaikams buvo smagu pasėdėti   ant  prieškarinio traktoriaus sėdynės, pabandyti pasukioti sunkiai įveikiamą sovietinių laikų traktoriaus vairą. Tačiau labiausiai  projekto dalyvius  domino ekspozicijos brangenybė – 1931 m. JAV  automobilis „ Nash‘‘

        Nesvarbu, kad vaikai su klausos negalia negirdi  muzikos garsų, tačiau melodijas skleidžiantys  gramofonai, klinkstofonai,  grafonolos, aristonai, muzikinės dėžutės ir kt. muzikiniai prietaisai buvo  pastebėti ir išbandyti.

        Dėkojame muziejaus įkūrėjui, Panevėžio rajono garbės piliečiui,  Klementui Sakalauskui       už suteiktą galimybę nukeliauti į praeitį ir patirti pažinimo džiaugsmą.  

Pradinių klasių mokytoja Irena Matuzevičienė