eigu paklaustume vaikų, kokį gyvūną jie myli labiausiai, tikriausiai, dažnas paminėtų savo augintinį. Tačiau refleksijos metu, grįždami iš pajūrio, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) ekskursijos dalyviai atsakė, kad tai – delfinai, pingvinai ir eršketai. 

5-6 klasės vadovės Vijoletos Vanagienės suorganizuotoje kelionėje į Klaipėdą rudenėjančiu keliu vyko penktos – šeštos, septintos ir devintos klasių mokiniai. Prie Jūrų muziejaus visus pasitiko draugiški pingvinai: vieni šildėsi prieš saulutę, kiti demonstravo gebėjimą įmantriai plaukioti. O didžiulis vėplys visai abejingai snūduriavo netoli įėjimo į muziejų. 

Jūrų muziejus stebino ne tik vandens gyvūnų gausa, bet ir interaktyviomis ekspozicijomis. Tačiau labiausiai visus pradžiugino delfinai. Svarbu, kad delfinariume informacija pateikiama ne tik lietuvių žodine bei užsienio kalbomis, bet ir lietuvių  gestų kalba. Įspūdingą naują programą atliko  delfinai ir jūrų liūtai. Visus sužavėjo jų pasisveikinimas, įspūdingi šuoliai bei sukiniai. O ypač sujaudino delfinų apsikabinimas su žmonėmis, kurie juos treniruoja.

Po delfinų pasirodymo ekskursijos dalyviai – mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai – Smiltynės pakrantėje pietavo, džiaugėsi svetinga jūra ir saulėta diena. Smagu, kad delfinariume vykstantis pasirodymas kartu yra ir pamoka, informuojanti, kaip svarbu saugoti jūras ir kitus vandens telkinius  nuo plastiko šiukšlių.  Pajūryje devintokė  Ugnė vėjo genamą plastikinį maišelį vijosi kelis šimtus metrų, kad jis nepakenktų patekęs į jūrą gyvūnams. 

Kadangi diena nekasdieniška, pietauti užsukome į piceriją. Namo važiavome dalindamiesi įspūdžiais. Vieniems labiausiai patiko jūra, kitiems – delfinai. Mokyklos direktorei Danutei Kriščiūnienei labiausiai patiko ekskursijos dalyvių komanda, jos susitelkimas ir draugiškumas.

Kelionė pradžiugino visus – ir vaikus, ir suaugusiuosius. Įspūdžiai patys geriausi ir ilgam. 

Laimutė Beinarauskienė, PKNPM lietuvių kalbos mokytoja metodininkė