Artėja Lietuvos kariuomenės šimtmetis. Ta proga spalio 10 – ąją Pajuostės Karaliaus Mindaugo husarų batalionas priėmė Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokinius ir mokytojus pas save. Vaikai iš arti susipažino su kario kasdienybe. Apžiūrėdami kareivines, stebėjosi drausme ir tvarka. Kariai pristatė ginklus, karinę techniką, papasakojo apie juos. Mokiniai bendravo su kariais, išbandė akies tikslumą iš tikrų ginklų.

„Kiekvieną dieną mes mokomės, tobulėjame ir kartu stiprėjame, o jūs tampate saugesni“, – sakė mus lydėjęs karys. Visi noriai ragavo kareiviškos košės ir vaišinosi arbata. Mokiniai ne tik daug sužinojo, bet ir patyrė neišdildomų įspūdžių. Jiems labai patiko ši netradicinė pilietiškumo pamoka.

Istorijos mokytoja metodininkė Laima Rutkauskienė