2018 metų spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais aštuoni penktų ir šeštų klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių Lijanos Čiplienės ir Ramunės Šveistės, dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose  – ,,Stop kadras“ filmukų dirbtuvėse  bibliotekoje ,,Žalioji pelėda“. 

Gavę pasiūlymą net nesuabejojome, kad klausos negalę turintiems mokiniams ši veikla labai tinkama, nes jaunimas Panevėžyje vis dar turi mažai kūrybingo laisvalaikio praleidimo ar inovatyvaus mokymosi galimybių.

Sustabdytas kadras arba stop kadras yra animacijos technika, kurios pagalba fiziškai manipuliuojami objektai atrodo, jog juda patys. Objektai yra judinami mažais žingsniais tarp individualiai fotografuojamų kadrų. Sudėjus nufotografuotus kadrus į vieną nuoseklią seką, sukuriama tikro judesio iliuzija. Vaidindami ir naudodami lego kaladėles, mokiniai sukūrė filmukus „Magiškas Kalėdų sapnas“, ,,Patyčios“, ,,Sprogusi padanga“ ir kitus. Juos sukėlė į bibliotekos internetinį puslapį. Šių užsiėmimų metu vaikai  praktiškai išbandė filmo kūrimo etapus – nuo scenarijaus, režisūros iki scenų filmavimo ir galutinio montažo.
Taip pat tobulino fotografavimo  ir informacinių technologijų vartojimo įgūdžius. Norėdami pažiūrėti Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokinių sukurtus filmukus, kviečiame apsilankyti bibliotekos ,,Žalioji pelėda“ internetiniame puslapyje www.panbiblioteka.lt

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos 6 klasės vadovė Ramunė Šveistė