Kelionė į Anykščius – tai dovana Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniams už gerą mokymąsi ir nepriekaištingą elgesį. Į šią ekskursiją gruodžio mėnesį vyko 15 mokinių, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė ir vyr. lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Beinarauskienė.

Pirmiausia aplankėme apverstą namą, kuriame patyrėme keistų pojūčių ir pasidarėme įdomių nuotraukų. Pastebėjome, kad apverstas namas yra šalia Laipynių parko. Taigi, dar norėsime sugrįžti į Anykščius vasarą.

Jau visi buvome ne kartą praėję medžių lajų taku. Tačiau anksčiau gėrėdavomės nuostabiais šilelio vaizdais šiltuoju metų laiku, bet ne žiemą. Dauguma mano, kad žiemą ne toks gražus reginys vaikštant lajų taku. Tačiau taip nėra. Kai medžiai yra be lapų, matyti nuogi jų kamienai. Galima apžiūrėti jų žievę, samanas, kurios nuklojusios šakas ir kamienus. Pastebėjome, kad šilelis žiemą savaip gražus.

Iš šilelio vykome į Anykščių menų inkubatorių, kuriame įkurtas Cosmos Paukščių Takas. Patyrėme labai stiprius įspūdžius, kuriuos sukelia veidrodžių ir šviesos elementų efektai. Gaila, bet ne visi mokiniai galėjo girdėti žemės garsus. Taigi, jautėmės pabuvę kosmose.

Grįžome su nauja patirtimi, visi mokiniai žadėjo stengtis ir toliau atsakingai mokytis, nes tokios kelionės labai motyvuoja.

Laimutė Beinarauskienė, vyr. lietuvių kalbos mokytoja