Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) 5-10 klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame mokinių gamtos mokslų konkurse „Mozaika“, kurį organizavo Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras. Konkurso tikslas – aktyvinti mokinių domėjimąsi gamta ir viešinti meninę veiklą. Mozaikas reikėjo sukurti iš įvairių gamtinių medžiagų.

          Mokiniai į gamtos ir žmogaus, biologijos ir fizikos pamokas atsinešė daug  sėklų, kruopų, riešutų, kankorėžių, šakelių, visą laiką žaliuojančių lapų, spyglių. Kuriant mozaiką, buvo svarbi kiekviena kruopelė, sėklytė ar lapelis. Mokiniams buvo rekomenduota kurti patiems,  nekopijuojant nuo knygų ar paveikslų, bet „įjungiant“ vaizduotę ir pasitikint savo jėgomis. Jiems nereikėjo ilgai mąstyti, nes visi mokiniai mokykloje – gamtos mylėtojai, nuo mažų dienų stebi augalų ir gyvūnų įvairovę. Mokiniai greitai sugalvojo, kokią mozaiką nori sukurti. Jų kūrybiniai darbai buvo labai įvairūs ir skirtingi. Kiekvienas labai kruopščiai kūrė savo mozaiką. Ne visos medžiagos iš karto pakluso, reikėjo daug kantrybės, kruopštumo, pastangų.

          Kruopščiausiai dirbo aštuntokė Justina Čiplytė ir jos mozaika „Medūza“ konkurse  iš 570 dalyvių, kūrybiniam procesui įgyvendinti  naudojusių tik gamtines medžiagas ir lakią vaizduotę, laimėjo II vietą 15-19 m. amžiaus grupėje (http://www.kvlc.lt/renginiai/ivyke-renginiai/gamtos-mokslu-konkursas-mozaika/).

          Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė, aptardama mokinių darbus, dėkojo mokytojai ir mokiniams už kūrybiškumą, gebėjimą derinti spalvas ir formas. Linkėjo ir toliau aktyviai dalyvauti tiek savo mokyklos, tiek kitų mokyklų organizuojamuose gamtos mokslų konkursuose, ugdytis vertybines nuostatas, būti atviriems kaitai ir ieškojimams. „Meilė gamtai – nuolatinis jūsų gyvenimo palydovas. Niekada nebijokite klausti, siūlyti idėjas, kūrybiškai taikykite įgytas žinias ir gebėjimus, siekite nuolat mokytis ir tobulėti,“ – linkėjo mokiniams direktorė.

Dalia Kuosienė, PKNPM biologijos, fizikos, gamtos ir žmogaus vyresnioji mokytoja