Mokslo ir žinių diena Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, kurioje mokausi jau šeštus metus, prasidėjo rugsėjo 3-ąją. Džiaugiuosi, kad mane moko patyrę spacialistai – surdopedagogai, kurių dėka pasiekiau gerų rezultatų. Kadangi gyvenu Biržų rajone, Kilučių kaime, negaliu kiekvieną dieną grįžti namo, gyvenu mokyklos bendrabutyje. Mokykla apmoka visas kelionės išlaidas. Esu aktyvi įvairioje popamokinėje veikloje, kuri mūsų mokykloje labai įdomi. Kiekvienais metais dalyvauju sutrikusios klausos vaikų respublikiniuose festivaliuose. Dalyvavau LNK televizijos projekte „2 minutės šlovės“ ir „Supermiestas“, grojau su draugais perkusiniais instrumentais.

Labai myliu gamtą, gyvūnus, gėles. Namuose auginu katiną Tigrį ir šunį Lordį. Šiais metais po iškilmingo šventinio renginio mokykloje su gimnazistėmis savanorėmis iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos Migle ir Karolina, mokyklos direktore Danute Kriščiūniene vykome į Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės – Bitės viešąją biblioteką. Ten vyko IV-oji tarptautinė kardelių paroda. Tokioje parodoje dalyvauju pirmą kartą. Teko pabendrauti su Panevėžio miesto meru, mero pavaduotoja, bibliotekos direktore, poete Elvyra Pažemeckaite.

Grįžusi į mokyklą įspūdžiais pasidalinau su draugais ir mokytojais. Visiems linkiu sėkmingų naujųjų mokslo metų.

Toma Audickaitė, 6 kl. mokinė

Naujiems mokslo metams prasidėjus…

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinę mokyklą lankau nuo 2008 m. Šiais metais ypač laukiau mokslo metų pradžios, nes per vasarą labai pasiilgau draugų ir mokytojų. Po šventinio renginio, kuris vyko rugsėjo trečiąją, kartu su draugais ir mokykloje pradėjusiomis dirbti savanorėmis iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos Karolina ir Migle, mokyklos direktore Danute Kriščiūniene ėjome į Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės – Bitės biblioteką, kur vyko IV-oji tarptautinė kardelių paroda. Aš labai myliu gėles, auginu jas klasėje ir namuose, padedu klasės vadovei ir mamytei prižiūrėti.

Mus auklėtojai ir mokytojai tankiai veda į įvairius renginius bei parodas, bet į tokią parodą vykau pirmą kartą. Man labai patiko pirmąją vietą užėmęs kardelis, kuris buvo raudonos spalvos, garbanotais kraštais. Aš nežinojau, kad yra tiek daug rūšių ir spalvų kardelių.

Mokykloje, kaip sako mano auklėtoja Rita Kasparienė, esu stropi ir pareiginga mokinė. Visada stengiuosi atlikti visas man pavestas užduotis laiku ir tvarkingai. Džiaugiuosi, kad mane ugdo tvirti žiniomis specialistai – surdopedagogai. Visiems linkiu sėkmingų naujųjų mokslo metų!

Justė Kononovaitė, 8 kl. mokinė