Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje gruodžio 6 d. mokiniams vyko konferencija „Noriu būti stiprus ir sveikas“. Ši konferencija yra mokyklos vykdomo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Noriu būti stiprus ir sveikas-3“ veikla. Labai džiugu, jog konferencijoje dalyvavo ne tik visi 5 – 10 klasių mokiniai kartu su auklėtojais, bet ir svečiai iš kitų mokyklų: „Saulėtekio“ bei „Vyturio“ progimnazijų ir Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokiniai kartu su pedagogais. Konferencijos tikslas – stiprinti sveikatą, gilinant mokinių žinias apie psichotropinių medžiagų vartojimo žalą, bei formuoti mokinių teigiamą požiūrį į pilnavertę sveiką gyvenseną.

Projekto dalyviai visi kartu susibūrę dalinosi savo žiniomis – paruoštais pranešimais bei stendiniais plakatais. Informacija pateikta apie alkoholio bei rūkymo žalą ir prevencines priemones, taisyklingos laikysenos ypatumus ir svarbą, sveikos gyvensenos principus bei patarimus, kurie stiprina mūsų sveikatą ir gyvenseną, pagrindinius veiksnius, teigiamai veikiančius sveikatą ir 6 spalvas, kurias labai svarbu įtraukti į mitybą. „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai pristatė projektą „Muzika suartina“, kurio metu 8-okai atliko muzikinį kūrinį su stiklinėmis ir parodė, kaip jaunuoliai gali įdomiai leisti laisvalaikį.

 Konferencijoje pranešimą apie mikrobus bei antibakterines savybes skaitė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Bieliakienė. Ji konferencijos pabaigoje visus vaišino ne tik sveikuoliškomis žolelių arbatomis, bet ir džiovintomis savo sodo uogomis. Socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė pristatė Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokinių projekto vykusias veiklas, pasidžiaugė paruoštais mokinių ir pedagogų darbais ir paskelbė paskutinę užduotį – sportinę.  Visi kartu susibūrę su psichologe Sigita Linkyte  sportavo šokio ritmu.

Konferencijos metu buvo analizuojamos labai aktualios ir svarbios mūsų sveikatai temos. Visų mokinių pranešimai buvo labai informatyvūs, įdomūs bei naudingi, juos ruošė mokiniai kartu su auklėtojais. Ne tik mokėmės kitaip, bet susikūrėm gerą nuotaiką, kartu draugavom, šokom ir ragavom…

Nuoširdžiai dėkojame visiems svečiams, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos vadovams bei mokiniams.

  Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė