Bundanti gamta su kiekviena pavasario diena atneša mums saulę ir šviesą. Pavasariškos nuotaikos vyrauja ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM). Laukdami didžiausios pavasario šventės – Šv. Velykų, 6-10 klasių mokiniai technologijų pamokose pabandė savo darbais įrodyti, kad jiems rūpi aplinka, kurioje gyvena ir juos supanti gamta.

                     Mokiniai iš medžio ne tik gamino įvairius inkilėlius, gyvūnėlius, paukštelius, bet ir savo darbuose panaudojo gamtoje randamas natūralias medžiagas. Tikslas, gaminant darbelius, įvesdinti vaiką į artimiausią socialinę bei gamtinę aplinką, prisidėti prie mokinių gamtosauginio ugdymo. 

                    Atrodo, kad paprasta nulaužta ir numesta medžio šaka yra niekam nereikalinga. Bet, kuriant medžio dirbinių kompoziciją, ji tapo labai svarbia kūrinio dalimi. Taip atsiskleidė mokinių kūrybinis ir komandinis darbas. Kiekvienas mokinys buvo atsakingas už galutinį rezultatą. Darbas pareikalavo nemažai kantrybės, nuoseklumo ir supratimo, kad viskas pasiekiama tik to labai norint. Visi suprato, kad žmogus ir gamta yra neatskiriami ir vienas nuo kito labai priklausantys.                                                                                                                               

                    Aktyviausiai pasidarbavo šeštokė Tina Lučinavičiūtė, septintokai Emilis Lučinavičius ir Miglė Tamonytė, aštuntokai Benas Bernatavičius, Justina Čiplytė ir Rusnė Morkūnaitė, devintokai Karolis Janikūnas ir Marijus Vinciūnas, dešimtokai Laurynas Šarka ir Žygimantas Vaiciekauskas.

                    Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė padėkojo technologijų mokytojui Tadui Jakui už pagalbą mokiniams susivokti, kaip gamtinė, kultūrinė, socialinė aplinka veikia žmonių gyvenseną. „Džiaugiuosi, kad vaikams diegiate reikiamus gyvenimui įgūdžius, gebėjimus, vertybines nuostatas, plėtojate intuityvųjį patyrimą kūrybinėje ir praktinėje veikloje. Šiuolaikinio, greitai kintančio gyvenimo sąlygomis labai svarbu, kad mokiniai gebėtų taikyti įgytas žinias praktiškai. Stebint šią parodą, galima drąsiai teigti, kad mokiniai gamtą stebės draugišku žvilgsniu ir elgsis atsakingai,“ – teigė direktorė.

                    Su mokinių darbeliais susipažino ir visa mokyklos bendruomenė parodoje ,,Bundanti gamta“, kuri eksponuojama PKNPM kovo 30 – balandžio 12 d.PKNPM vyresnysis technologijų mokytojas Tadas Jakas