Netradicinio ugdymo dieną ,,Noriu būti stiprus ir sveikas“ Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniai įgijo žinių ir praktikos, kurią galės panaudoti kasdieniame gyvenime. Renginys vyko talkinant mokyklos partneriams – Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų katedros dėstytojams ir studentams.  Kaip teigė šio  renginio koordinatorė ir vedėja kūno kultūros mokytoja metodininkė Vijoleta Vanagienė,  netradicinės dienos tikslas – ugdyti mokinių asmeninius, sveikatos tausojimo ir socialinius įgūdžius, rengiant juos gyvenimui už mokyklos ribų. ,,Sveikata – viena pagrindinių žmogaus kokybiško gyvenimo sąlygų. Kad mokiniai galėtų prisitaikyti šiandieniniame gyvenime, turėtų žinių apie savo kūną, sveikatą, jos tausojimą, to juos mokė kolegijos studentai ir dėstytojai šiai dienai skirtose anatomijos, švarių rankų, ligų prevencijos pamokėlėse bei kineziterapijos užsiėmimuose,‘‘ – sakė renginio kuratorė.

Kad šios žinios nebūtų vien sausa teorija, kuri dažniausiai greitai ,,išdulka“  iš galvų, mokiniai gautas žinias įtvirtino  atlikdami kūrybinius darbus, dalyvaudami užsiėmimuose. Norėdami  supažindinti mokinius su žmogaus anatomija, kolegijos studentai į mokyklą atgabeno ne tik  žmogaus anatominį muliažą, kurį vaikai galėjo paliesti, paimti į rankas įvairius vidaus organus, kaulus, bet ir kitų įdomių priemonių.

,,Toks renginys – tai abipusė nauda ir mokiniams, ir kolegijos studentams. Vaikai gautas žinias ir įgūdžius  galės pritaikyti gyvenime, o studentams,  kurie ateityje darbuosis medicinos srityje –  tai gera patirtis ir praktika, bendraujant su klausos negalią turinčiais vaikais“, – apibendrindama netradicinio ugdymo dieną sakė mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė. Ji pažymėjo, kad mokykla sveikos gyvensenos programą vykdo jau nuo 2005 metų. Šis renginys taip pat  yra dalis sveikatos stiprinimo  programos, tik pasirinkta nauja forma. „Įdomi   veikla  su kolegijos studentais  vyksta nuolat, nes su šia aukštąja mokykla esame  sudarę bendradarbiavimo sutartį. Labai gera, kai randi atsaką ir supratimą. Džiugu, kad šis bendradarbiavimas teikia abipusę naudą ir veda į vis naujus susitikimus“, – džiaugėsi mokyklos vadovė.

Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų katedros vedėja Ingrida Kupčiūnaitė taip pat džiaugėsi, jog kolegijos studentai gali prasmingai įsijungti į mokyklos organizuojamus renginius: studentams – tai puiki praktika, o mokiniams – galimybė tobulinti sveikos gyvensenos įgūdžius, susipažinti su žmogaus kūno sandara.

Laima Lapėnienė

.