Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) fojė buvo suorganizuota knygų parodėlė „Panevėžio miestui  – 519 metų“. Joje buvo galima susipažinti su naujausiais leidiniais ir bukletais apie Panevėžio miesto kraštą ir jo apylinkes.

Mokyklos bendrabutyje gyvenantiems mokiniams buvo organizuota edukacinė išvyka į Juozo Miltinio dramos teatrą. Ekskursijos gidė išsamiai papasakojo apie Panevėžio dramos teatrą, jo istoriją bei miesto kultūrą. 

Mokiniai sužinojo, kad teatrui daug metų vadovavo ilgametis žymus režisierius Juozas Miltinis. Jo pirmasis pastatytas spektaklis „Sidabrinis slėnis“ turėjo didžiulį pasisekimą. Dramos teatre iki šių dienų veikia kavinė. Buvo informuota, kad joje galima susitikti ir seniausią teatro darbuotoją – J.Miltinio bendražygę – Onutę Končiuvienę. Ji didžiuojasi tuo, kad moka pasigaminti juodą kavą pagal J.Miltinio kavos gaminimo receptūrą. Tokią savo pagamintą kavą labai mėgo gerti pats J.Miltinis. Iki šių dienų teatro kavinėje galima paskanauti  J.Miltinio juoda  kava. 

Edukacinės išvykos metu į lietuvių gestų kalbą vertė vertėjos Indrė Pauliukienė ir Monika Ladukaitė.

Didžiuojamės savo miesto legenda –  režisieriumi Juozu Miltiniu, kuris savo vaidmenimis  išgarsino teatrą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Vilius Glušokas, PKNPM vyresnysis lietuvių gestų kalbos mokytojas, bibliotekininkas