Belaukiant  Kalėdų šventės Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos P-4 klasių mokiniai su savo mokytojomis  Laimute Lazdauskiene, Irena Matuzevičiene ir Laima Palioniene lankėsi Panevėžio miesto kraštotyros muziejuje, kur dalyvavo pažintinio pobūdžio edukaciniame užsiėmime „Kalėdos“.

Vaikai susipažino su Kūčių ir Kalėdų šventimo senovėje papročiais ir tradicijomis. Prisiminė, kaip šios šventės švenčiamos dabar.

Sužinoję, kad Šv. Kalėdų naktis – stebuklų, svajonių ir troškimų išsipildymo metas, visi linksmai išbandė spėjimus: iš žirnių skaičiavimo, šiaudų traukimo. Burdami vaikai ir mokytojos  stengėsi sužinoti savo ateitį, ar išsipildys svajonės ir sugalvoti norai.

Susidomėję dalyviai klausėsi pasakojimo apie eglutės puošimo tradicijas. Mažuosius klausytojus nustebino tai, kad  seniau žmonės eglutę puošdavo meduoliais, savo padarytais žaisliukais iš medžio, šiaudų ar šieno. Kiek džiaugsmo ir puikių emocijų vaikai patyrė, kai plušėjo puošdami ir margindami meduolį. Tai pažadino bei sukūrė kalėdinę nuotaiką kiekvieno vaiko širdyje, o išmargintas meduolis pakvipo Kalėdomis.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Laima Palionienė